Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Op deze pagina vind je alle vragen in de categorie Natuur- & Scheikunde. Vragen over aardrijkskunde, astronomie, biologie, filosofie, psychologie, sociale wetenschap, techniek en wiskunde vind je in één van de gerelateerde subcategorieën.

Nieuwste vragen

Ben ik 's nachts zwaarder ? Immers de zon en de aarde staan dan aan dezelfde kant.

Overdag staat de zon boven mijn hoofd. Haar zwaartekrachtveld trekt mij dan omhoog, tegen de zwaartekracht van de aarde in.
's nachts bevinden de aarde en de zon zich beide 'onder' mij. Hun velden werken dan samen.

Ik zou volgens die redenering 's nachts dus zwaarder moeten zijn.

Of wordt de invloed van de zon b.v. gecompenseerd door de middelpuntvliedende kracht door de aarde die door haar baan 'vliegt' of iets dergelijks ?

In elk geval heb ik nooit geleerd dat voor een correcte meting van een gewicht van een object het óók belangrijk zou zijn om het tijdstip te noteren.

avatar image
Ozewiezewozewiezewallakristallix
11 jaar geleden

In hoeverre kunnen objecten elkaars zwaartekracht beinvloeden?

Normaal gesproken kun je door een mooie formule de zwaartekracht van een object/planeet uitrekenen. De objecten draaien daarbij om een gemeenschappelijk draaipunt (brandpunt). Maar de zwaartekracht uitgedrukt in een kromming van de ruimtetijd beïnvloedt die ook niet de 'krachten' van een ander object. De kromming van de ruimtetijd door bijv. de zon kan door de nabij gelegen aarde toch niet ongedaan worden gemaakt en moet dan toch ook de 'zwaartekracht' van de aarde beïnvloeden??
Maw als de zon er niet zou zijn verandert de zwaartekracht/kromming ruimtetijd van de aarde dan?

avatar image
erotisi
11 jaar geleden

Hoe kan er na verbranding van kerosine meer kg CO2 ontstaat?

Ik las dit stukje in de krant:
132.500 liter kerosine is ongeveer 100.000 kilo en bij volledige verbranding ontstaat ca. 44/14 x 100.000 = ongeveer 300.000 kilo CO2.

mijn vraag is nu: hoe kun je uit 100.000 Kg kerosine 300.000 Kg CO2 krijgen.

Dit komt omdat er bij een verbranding ook zuurstof zit en deze niet meegerekend wordt? En wat wordt bedoeld met 44/14? En is de verbranding van kerosine ook een volledige verbranding?

en een klein ding.. 100.000 kilo is niks toch? Dit moet eigenlijk kilogram zijn?

Verwijderde gebruiker
11 jaar geleden
12.5K
1 antwoord of reactie op deze vraag

Waarom mag de zuurgraad van grondwater iets zuurder zijn dan die van oppervlaktewater?

Ik maak een eindwerk rond oppervlaktewater en grondwater via het bemonsteren van peilputten. Ik las onlangs dat de basisnorm van pH van oppervlaktewater tussen een pH van 6.5 en 8.5 ligt en de basisnorm van grondwater tussen een pH van 5 en 8.5 ligt.

Mijn vraag hierbij is of er een verklaring is dat de pH van grondwater iets zuurder mag zijn?

Alvast bedankt!

Verwijderde gebruiker
11 jaar geleden
logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing