Waarom groeit ijs bij min 5 graden langzamer dan dat het dooit bij +5 graden?
None
GoeieVraag is onderdeel van Startpagina. Startpagina geeft al meer dan 20 jaar een overzicht van handmatig geselecteerde links van relevante en betrouwbare Nederlandse websites.
Startpagina is dé (op)startpagina om je zoektocht op internet te beginnen.
Op zoek naar meer informatie over een specifiek onderwerp? Neem een kijkje op de themapagina's van Startpagina.
GoeieVraag is onderdeel van Startpagina. Startpagina geeft al meer dan 20 jaar een overzicht van handmatig geselecteerde links van relevante en betrouwbare Nederlandse websites.Startpagina is dé (op)startpagina om je zoektocht op internet te beginnen.Op zoek naar meer informatie over een specifiek onderwerp? Neem een kijkje op de themapagina's van Startpagina.
Op deze pagina vind je alle vragen in de categorie Natuur- & Scheikunde. Vragen over aardrijkskunde, astronomie, biologie, filosofie, psychologie, sociale wetenschap, techniek en wiskunde vind je in één van de gerelateerde subcategorieën.
None
Alles krimpt als het bevriest, moleculen bewegen namelijk minder dan in een vloeibare toestand. Water is hier géén uitzondering op.
Toch knapt een fles met water als je deze wil invriezen. Hoe komt het? Want de hoeveelheid neemt toch af (in dichtheid)?
Tijdens de afgelopen vorstperiode zat ik een beetje na denken tijdens een koude sigarettenpauze:
Als een glazen fles gevuld met water bevriest kan het bevriezende water de fles laten springen. Hetzelfde geldt voor ijzeren leidingen en zelfs hele zwembaden.
Dit komt omdat water als het bevriest in volume toeneemt.
Maar waar komt nu de energie vandaan waardoor het water zichzelf met zoveel kracht in een kristalrooster dwingt? Er verdwijnt toch vooral energie door de afkoeling?
Zat deze energie al in het water opgeslagen of komt hij uit de omgeving?
GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing