Als dingen in dit leven zeker zouden zijn, zou dat natuurlijk voor een heleboel mensen heel fijn zijn, want onzekerheid over alles wat er in je leven kan gebeuren kan heel wat stress veroorzaken.
De mensen proberen dan ook op allerlei manieren er voor te zorgen dat een aantal zaken echt zeker zijn: een baan, een huis, een partner, zekerheden als werk, zorgen voor altijd inkomen, een huis zorgt voor altijd onderdak, en een partner zorg ervoor dat je niet alleen door dit leven moet.
Maar al die zekerheden blijken heel vaak niets te betekenen, je kunt al die dingen kwijtraken in no time....je huis brand af, je raakt je baan kwijt of je partner verlaat je. Niets is zeker en dat geldt voor bijna alles, er zijn geen garanties of zekerheden, je kunt alleen je best doen een aantal zaken zo stabiel mogelijk te houden en zo goed mogelijk te regelen. En dat lukt de meeste mensen heel prima en zo kun je toch nog een fijn leven hebben, tot er iets gebeurd, wat je dan moet proberen op te vangen, en je weer opnieuw begint......sommige hebben wat meer geluk dan de ander en hebben een leven getroffen waarin weinig gebeurd wat deze stress oproept, voor anderen is het leven altijd onzeker.
Het hangt er vanaf op welke plek op de aardbol je bent geboren, of hoe je daar persoonlijk instaat, denk ik. Voor sommige van ons is het heerlijk dat er altijd iets kan veranderen, voor sommige van ons levert dat eeuwig stress op. Niets is zeker, betekend dat er altijd weer kansen en mogelijkheden komen......dat is in ieder geval zeker.....en dat we dood gaan: dat is absoluut zeker!