Zijn er ooit mensen geboren met een staart?
Door genetische mankementen kan er van alles geboren worden. Maar zijn er ook met een complete staart?
GoeieVraag is onderdeel van Startpagina. Startpagina geeft al meer dan 20 jaar een overzicht van handmatig geselecteerde links van relevante en betrouwbare Nederlandse websites.
Startpagina is dé (op)startpagina om je zoektocht op internet te beginnen.
Op zoek naar meer informatie over een specifiek onderwerp? Neem een kijkje op de themapagina's van Startpagina.
GoeieVraag is onderdeel van Startpagina. Startpagina geeft al meer dan 20 jaar een overzicht van handmatig geselecteerde links van relevante en betrouwbare Nederlandse websites.Startpagina is dé (op)startpagina om je zoektocht op internet te beginnen.Op zoek naar meer informatie over een specifiek onderwerp? Neem een kijkje op de themapagina's van Startpagina.
Op deze pagina vind je alle vragen in de categorie Biologie. Vragen over aardrijkskunde, astrologie, filosofie, natuur- en scheikunde, psychologie, sociale wetenschap, techniek en wiskunde vind je in één van de gerelateerde subcategorieën.
Door genetische mankementen kan er van alles geboren worden. Maar zijn er ook met een complete staart?
Stel je plaatst twee bakken in de open lucht. De een zit vol met melk en de ander vol met water. Zullen er dan ook meer lactosebacillen naar de melk toe gaan of maakt dat niet uit en zullen er evenveel in het water terecht komen.
Ik begrijp dat als er natuurlijk 1 bacil in de melk terecht komt dat er na een poosje heel veel kunnen zijn, maar het gaat er natuurlijk om in hoeverre bacterien zichzelf een richting kunnen geven om naar de voor hun wenselijke stoffen te kunnen begeven.
Misschien hebben sommige bacterien wel staartjes waarmee ze zich door de lucht kunnen bewegen en een soort geurorgaantjes om richting mee te kunnen bepalen.
Het voorbeeld hierboven is natuurlijk slechts een voorbeeld van de melkzuurbacterie. Voor mijn vraag is elke soort bacterie welkom.
Al ben ik er in mijn voorbeeld wel vanuit gegaan dat lactosebacillen melk beter kunnen gebruiken als water, hoewel ik daar dus niet 100% zeker van ben, maar goed een andere vloeistof kan ook (of zelfs helemaal niets).
In de navelstreng zit amnionepitheel dat het vruchtwater aanmaakt en de omloop ervan versnelt. Maar hoe komt dat dan in het vruchtvlies terecht? Is dat doordat het embryo daarvan drinkt en daarna uit plast of komt het via de placenta naar buiten of is de navelstreng transparant voor die vloeistof?
Het hartje van een embryo klopt na ongeveer 3 weken. Nu krijgt het embryo bloed van de moeder via de navelstreng. Maar het bloed dat rondgepompt wordt is dat in het begin nou ook bloed dat het embryo zelf heeft aangemaakt?
en dan heb ik het over de topsnelheid, volle sprint. dat ze het niet lang volhouden maakt niet uit.
GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing