Is het in biologische zin juist om een mustang(paard) wild te noemen?
GoeieVraag is onderdeel van Startpagina. Startpagina geeft al meer dan 20 jaar een overzicht van handmatig geselecteerde links van relevante en betrouwbare Nederlandse websites.
Startpagina is dé (op)startpagina om je zoektocht op internet te beginnen.
Op zoek naar meer informatie over een specifiek onderwerp? Neem een kijkje op de themapagina's van Startpagina.
GoeieVraag is onderdeel van Startpagina. Startpagina geeft al meer dan 20 jaar een overzicht van handmatig geselecteerde links van relevante en betrouwbare Nederlandse websites.Startpagina is dé (op)startpagina om je zoektocht op internet te beginnen.Op zoek naar meer informatie over een specifiek onderwerp? Neem een kijkje op de themapagina's van Startpagina.
Op deze pagina vind je alle vragen over Wetenschap. Specifieke vragen over aardrijkskunde, astronomie, biologie, filosofie, natuur- en scheikunde, psychologie, sociale wetenschap, techniek en wiskunde vind je in één van de subcategorieën.
Bijvoorbeeld bij de christenen is het met pasen, dat is met de nieuwe maan in maart.
Ook bij de islam wordt bijvoorbeeld de rammadan gegeven bij een nieuwe maan.
Bij het jodendom hebben ze een aparte kalender en elke maand begint bij een nieuwe maan.
In de fysica is een kwantum de kleinste, ondeelbare hoeveelheid van een grootheid die bij een interactie betrokken kan zijn.
Hoeveelheden van de grootheid komen alleen voor in veelvouden van een kwantum. Men zegt dat de grootheid gekwantiseerd is. Een foton is een voorbeeld van een lichtkwantum.
een fysische eigenschap kan als geheel veelvoud van een basiseenheid worden weergegeven en zal altijd als een geheel veelvoud hiervan voorkomen in de natuur. Voor lading is deze basiseenheid de elektronlading.
Op de nog kleinere schaal van quarks is de basiseenheid overigens een derde van die lading. In tegenstelling tot lading is energie niet gekwantiseerd, hoewel de energie in elektromagnetische straling van een bepaalde frequentie slechts uit kwanta van de energie E van een foton kan bestaan.
Een interessant gevolg van bijvoorbeeld het uitsluitingsprincipe van Pauli is bij dat door deze theorie wij niet door de grond zakken
Maar wat gebeurt als de wereld niet gekwantificeerd is maar continue?
Als je ziek bent krijg je vaak koorts met temperaturen van 38 en hoger.
Nu kunnen redelijk wat pathogene bacterien tegen temperaturen van 35 tot 40 graden en virussen kunnen temperaturen aan tot zeker 60 graden.
Over het algemeen kunnen bacterien en virussen zich inkapselen (het vormen van endosporen) om zich tegen onprettige omstandigheden te beschermen.
Maar stel je lichaamstemperatuur loopt op tot 39/40 graden koorts. Meestal gaat door het hoger metabolisme het bloed en het immuunsysteem wat harder werken waardoor deze de pathogenen beter kunnen aanvallen.
Maar is de temperatuursverhoging op zich ook al een extra hindernis voor die micro-organismen? Dat ze bijvoorbeeld trager worden of zich niet meer voortplanten of misschien zelfs doodgaan? Of maakt die 2 graden extra warmte helemaal niets uit, want daar kunnen ze prima mee leven?
GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing