Beste Vatosr,
Welke regeling voor je vriendin geldt hangt af of zij valt onder de oude Wajong (voor 2010) of de nieuwe Wajong (na 2010)
Nieuwe Wajong na 2010 ?
De hoogte van de Wajong als je een opleiding volgt bedraagt zoals je aangeeft 25% van het minimumloon.
Deze regeling geldt echter alleen als er recht is op studiefinanciering of een tegemoetkoming in de studiekosten, zoals de WTOS (Wet tegemoetkoming onderwijsbijdrage en schoolkosten)
Als je vriendin hier geen recht op heeft bedraagt de hoogte van de Wajong-uitkering 75% van het minimumloon.
Actuele informatie vind je hier: http://bit.ly/fHbZlf
Oude Wajong voor 2010 ?
De hoogte van de Wajong bij 80-100% arbeidsongeschiktheid bedraagt 75% van het minimumloon.
De oude Wajong kent geen aparte regeling bij studie.
Dit betekent dat als je vriendin gaat studeren dit nooit invloed heeft op de hoogte van haar Wajong-uitkering.
Actuele informatie vind je hier: http://bit.ly/mMPpm1
Extra informatie:
Als je vriendin de opleiding niet kan starten omdat zij hiervoor geen studiefinanciering of tegemoetkoming ontvangt kan zij het beste contact opnemen met haar arbeidsdeskundige van UWV.
Gezamenlijk kan dan overlegd worden of de opleiding in het kader van re-integratie vergoed kan worden door UWV.
Actuele informatie vind je op deze pagina: http://bit.ly/iBh30Z
Voor informatie over recht op studiefinanciering kun je het beste met de IB contact opnemen.
Met vriendelijke groet,
René
UWV Webcare Team
www.uwv.nl/webcare