kan ik bij verkoop van 75 % van de aandelen van mijn BV aan een derde, mijn verhuurde pand aan die bv nu in box 3 plaatsen?

Weet jij het antwoord?

/2500

Het beste antwoord

Nee, dat kan niet (helaas). Volgens de belastingwetgeving heeft u het pand ter beschikking gesteld aan een B.V. waar u een aanmerkelijk belang in heeft. Dat zal na verkoop van 75% van de aandelen niet anders zijn: u heeft namelijk een aanmerkelijk belang als u minstens 5% van de aandelen in uw bezit heeft. De opbrengsten uit de verhuur van het pand blijven dus in box 1 belast. U kan de waarde (en dus de opbrengsten) niet naar box 3 verschuiven.

Bronnen:
Artikel 3.92 Wet Inkomstenbelasting 2001

Stel zelf een vraag

Ben je op zoek naar het antwoord die ene vraag die je misschien al tijden achtervolgt?

/100