Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Op deze pagina vind je alle vragen in de categorie Ondernemers. Vragen over carrière & werk, cursussen en pensioenen vind je in één van de gerelateerde subcategorieën.

Nieuwste vragen

Wat zijn de gevolgen/mogelijkheden van faillissement tijdens bedrijfsovername?

Conform de overname afspraken zou de huidige eigenaar zijn schulden saneren en de zaak schoon overdragen. Nu kiest hij er voor faillissement aan te vragen. De bedoeling is dat hij mij als geïnteresseerde gaat aandragen bij de curator. Kan dit?

Daarnaast geeft hij dat het faillissement binnen enkele weken uitgesproken zal zijn, gaat dit inderdaad zo snel?

Wat zijn de voor- en nadelen van deze constructie? De overnameprijs zal waarschijnlijk lager uitvallen. Hebben jullie tips als ik straks word benaderd door de curator?
Ik denk dat ik met deze constructie zonder gevaar op "lijken uit de kast" een schone start maken. Eigenlijk zie ik alleen maar voordelen. Of ben ik hiermee te optimistisch?

Verwijderde gebruiker
12 jaar geleden

Kan ik de kosten voor het opzetten van een eigen onderneming (naast dienstverband in loondienst) aftrekken?

Ik werk in loondienst tot 1 febr 2014. Sinds september 2013 ben ik gestart met mijn eigen onderneming (eenmanszaak). Daarin maak ik al wel kosten, zoals netwerklunches, computer, telefoon, visitekaartjes en abonnementen. Ik heb nog geen inkomsten uit mijn eigen onderneming, maar alleen uit loondienst. Kan ik deze kosten toch aftrekken? Of kan ik ze op een of andere manier alsnog aftrekken als ik in 2014 inkomsten uit mijn eigen onderneming heb?

Verwijderde gebruiker
12 jaar geleden

Hoe bereken ik winst over importgoederen?

Dag,
ik wil graag mijn winst berekenen over de goederen die ik importeer vanuit o.a. China. Kunnen jullie mij hierbij helpen?

Voorbeeld(LET OP: VOORBEELD):
Ik koop tablets in voor een prijs van 192 USD per stuk. (=€141,06)
Hier is er een minimale bestelbedrag bij van 25 stuks.
Dus:
1. 25x141,06 = €3526,56
2. BTW(21%) = €740,5776
3. Invoerrechten(4,2%) = €148,12
4. Verzendkosten: €0,00- ---> Leverancier berekent geen verzendkosten voor de verzending.

5. Totale kosten: €4425,253 voor 25 tablets.
6. Totale kosten voor 1 tablet: €177,-

Bij het verkopen via mijn webwinkel komen er extra kosten bij natuurlijk:
7. - Verzendkosten(PostNL): €6,75
8. - Pakketkosten(internet): €0,50

Stel dat je €30,- wilt pakket op elk tablet die je verkoopt...
9. Prijs per tablet: €177,- (zie boven)
Te behalen winst: €30,- (zelf gekozen)
10. Dus te verkopen bedrag: €207,- (tabletprijs + te behalen winst)
11. Hier nog 21% BTW over berekenen geeft: €43,47
12. Overige kosten: €7,00 (som van verzend- en pakketkosten)

13. Totale verkoopbedrag: €257,47.
14. Op elk tablet maak ik dus €30,- winst.

Klopt mijn berekening? Of komen er nog andere extra kosten bij, met het invoeren van goederen uit China? Komt er bij de invoerrechten ook echt 4,2% bij of is dit een ander getal? En heb ik de BTW-bedragen ook goed berekend?
Ook vraag ik mijzelf af of iemand wel eens ervaring heeft gehad met de inklaringskosten die door de Douane-expediteur worden gemaakt?

Alvast bedankt!

Verwijderde gebruiker
12 jaar geleden

Kan ik een auto al op naam van het bedrijf zetten?

Ik ben sinds kort begonnen met een autobedrijf. Het handelen in tweedehands auto's (inkoop en verkoop ervan)
Ik heb een handelaarskenteken en een bedrijfsvoorraad aangevraagd echter duurt dit 4 weken voordat deze aanvraag is verwerkt.

Kan ik in die tussentijd auto's die ik inkoop op naam van het bedrijf zetten (misschien dmv van een btw-nummer)?

Het gaat om een eenmanszaak

Verwijderde gebruiker
12 jaar geleden
logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing