Mag je jezelf een titel geven in de beroepswereld?

Mijn vorige baas was een hts bouwkundige en noemde zichzelf 'autodidact' architect(zelfaangeleerd architect) mag dit?

Weet jij het antwoord?

/2500

Je mag jezelf niet zomaar een titel of graad geven, bij een beschermd beroep. (een beroep waar je per sé een studie voor gevolgd moet hebben). Autodidact is eigenlijk een bijvoeglijk naamwoord (in deze context), die mag je natuurlijk wel altijd gebruiken.

Er bestaan zgn beschermde beroepen, dat betekend dat je daadwerkelijk een gerichte opleiding moet hebben om een bepaalde titel te mogen gebruiken. Archtect mag je je alleen noemen als je ingeschreven staat in het architectenregister. Hiervoor moet je aan voorwaarden voldoen, of jouw baas dat doet weet ik niet.

Bronnen:
http://nl.m.wikipedia.org/wiki/Architect
https://www.architectenregister.nl/titelbe...

Als je er autodidact bij vermeldt dan is het duidelijk dat je geen opleiding tot architect hebt gevolgd. Het lijkt mij dat je je dus autodidactarchitect mag noemen maar helemaal zeker weet ik het niet.

Het is een beschermde titel: artikel 23 van de Wet op de architectentitel. Een toevoeging als "autodidact" helpt niet, want dan leen je toch de titel.

Stel zelf een vraag

Ben je op zoek naar het antwoord die ene vraag die je misschien al tijden achtervolgt?

/100