Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Op deze pagina vind je alle vragen in de categorie Carrière & Werk. Vragen over cursussen, ondernemers en pensioenen vind je in één van de gerelateerde subcategorieën.

Nieuwste vragen

Mag ik volgens de arbeidsrecht altijd een mondkapje dragen in een fabriek?

Hallo Arbeidsdeskundigen,
Sindskort werk ik als uitzendkracht in een fabriek waar garagedeuren gemaakt worden. Er word gewerkt met Pur en Alluminium.. Er word in gezaagd en gevreesd, hierdoor komen deze stoffen ook in de lucht. Ik heb hiervan last, hierbij heb ik veel last van ophoesten van slijm met soms bloed erin. Dat het hierdoor komt is zeer duidelijk omdat ik altijd gezond ben geweest en dit probleem zich nu opeens voordoet.

Er werken 100 mensen daar en ik ben de enige die op het idee is gekomen een mondkapje te vragen. Van een collega heb ik een mondkapje ontvangen want hij werkt op een afdeling waar de werknemers officieel mondkapjes moeten dragen. Ik heb schijt aan wat andere mensen van mij denken dus ik droeg mijn mondkap met trots. Ik heb inmiddels 1 week met mondkap gewerkt en nu werd ik op gesprek geroepen met het uitzendbureau. Om het verhaal kort te maken mijn functioneren is goed maar ik mag geen mondkapje meer op hebben. Reden; klanten die langskomen kunnen hiervan schrikken of vermoeden dat er iets niet goed is. Daarnaast is het ook vanwege de collega's.

Wat zijn mijn rechten als uitzendkracht?

Mag mijn werkgever een officiële waarschuwing geven omdat ik een afspraak met behandelend arts verzet?

Sinds 3 maanden zit ik in de ziektewet ivm overspannenheid/burnout. Op eigen initiatief heb ik contact opgenomen met de POH-GGZ ivm behandeling . Daarna ben ik pas op gesprek geweest bij de bedrijfsarts. De POH is dus op eigen initiatief.
Mijn werkgever vroeg mij eergisteren hoe het bij de POH was en heb aangegeven dat ik de afspraak heb moeten cancellen ivm ziekte van ons kind en geen oppas had kunnen regelen. Hij was behoorlijk geirriteerd en heb aangegeven dat ik een nieuwe afspraak ging maken hoewel ik weet dat het aardig vol zit daar. De afspraak is nu verzet naar de 2e week van december.
Nu heb ik vandaag een officiele waarschuwing gekregen met daarbij de melding dat de volgende keer het loon ingehouden gaat worden vanwege het feit dat ik het re-integratietraject vertraag door deze afspraak te verzetten onder normale werktijd.
Mag mijn werkgever dit zomaar doen? De POH is op eigen initiatief en niet vanuit de bedrijfsarts. Daarbij mag mijn werkgever toch niet vragen hoe het bij de behandelaar is geweest? Ik had hen wel verteld dat ik op deze dag de afspraak zou hebben terwijl ik dat niet eens hoef te doen.
Ik ga morgen het bezwaarschrift aangetekend versturen.
Ivm de burnout vergeet ik ook zaken of stel ze uit. Dit is ook door de bedrijfsarts vastgelegd. Nadien werden vanuit mijn omgeving andere oplossingen aangedragen mbt de oppas.

Verwijderde gebruiker
6 jaar geleden

Mijn contract is stilzwijgend verlengt, mogen de contracturen na een maand ineens verminderd worden?

Hallo allemaal,

Ik zit behoorlijk met mijn handen in het haar. Mijn contract is stilzwijgend verlengd. We zijn nu een dikke maand verder dan afloop eerste contract met 36 uur. Hier is nog steeds geen nieuw contract van opgesteld. Ik ben vorige week thuis geweest met spit in de rug. Nu kom ik terug op het werk en geeft mijn baas aan dat mijn contract dan wel verlengd is maar niet met 36 uur maar met 22 uur. Ik heb nergens voor getekend. Ik heb de 36 uur gewoon echt nodig. Mag dit wel?

Bij voorbaat dank,

Jeroen

Verwijderde gebruiker
6 jaar geleden
logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing