Mag een kenteken plaat bij motoren & brommers aan de zijkant bevestigt worden?

Ik zie vaak bij bobbers & choppers (motoren) het kenteken plaatje aan de zijkant van de motor. Is dit toegestaan? En mag dit ook op brommers?

Graag geen meningen maar feiten.

M.V.G. Mees

Weet jij het antwoord?

/2500

Het beste antwoord

Volgens artikel 7, lid 2 (zie link) zou de plaat echt alleen aan de achterzijde mogen zijn bevestigd. Er zit wel enige vrijheid in denk ik, de zichtbaarheid staat in 7, 8e lid omschreven en daar zou je wel mee wegkomen als je de fiets op de foto ziet. Je moet in Nl kijken waar de plaat is bevestigd op het moment dat deze zijn zogeheten typegoedkeuring krijgt van de RDW, die plek is leidend. Als je een vrijstelling zou hebben dan staat deze op je kentekenbewijs vermeld.

Bronnen:
http://www.st-ab.nl/wettennr04/0352-069_Re...

Het kenteken moet van achter goed zichtbaar zijn. De motor op het plaatje dat jij geplaatst hebt voldoet hieraan.

Ja het mag als de kentekenplaat niet zijwaarts buiten het voertuig uitsteekt. Ook dient het bij duisternis verlicht te zijn.

Stel zelf een vraag

Ben je op zoek naar het antwoord die ene vraag die je misschien al tijden achtervolgt?

/100