Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Op deze pagina vind je alle vragen in de categorie Tuin. Vragen over doe-het-zelf, energie, huishouden, huren en vastgoed, hypotheken en interieur vind je in één van de gerelateerde subcategorieën.

Nieuwste vragen

Komen er aan jonge scheutjes van een dahlia ook gelijken knollen?

De vraag zegt het al, komen er aan jonge scheutjes van een dahlia ook gelijk knollen, die je na de bloei uit de grond kunt halen en laten overwinteren. En kun je daar dan ook weer scheutjes vanaf halen?
Of heeft het jonge scheutje na de bloei nog geen knol, en alleen maar wortels?
Als het jonge scheutje alleen nog maar wortels heeft, hoe moet ik die dan laten overwinteren? Moet ik die op de zelfde manier later overwinteren als je ook bij knollen doet?
Met jonge scheutjes bedoel ik de scheutjes die je dat jaar van de knol hebt afgehaald, en deze hebt groot gekweekt, en hebt laten bloeien en groeien.
Bloeit een scheutje eigenlijk ook wel gelijk in het zelfde jaar dat je hem er vanaf hebt gehaald?

Verwijderde gebruiker
13 jaar geleden
in: Tuin

Hoe moet ik dahlia's vermeerderen?

Ik heb gelezen dat je dahlia's kunt vermeerderen door stekken en door scheuren. Bij stekken moet je de scheutjes afsnijden van de kraag, maar kun je er maar 1 of wel meerdere stekjes van 1 knol afhalen? Bijv. Ik haal het eerste stekje er vanaf, komt er daarna nog een scheutje aan die ik er dan ook weer vanaf kan afhalen? En kan dit ook gelijk bij knollen die je in de winkel koopt, of moeten ze daarvoor eerst een keer hebben gebloeid? En hoeveel stekjes kan ik ong. van 1 knol afhalen?
Heeft iemand hierbij misschien ook een handig filmpje, of een goeie uitleg?
En bij scheuren, hoe moet ik dan te werk gaan.
Kan ik dit allemaal al gelijk bij een knol doen die ik net het gekocht in de winkel, of moet ik ze dan eerst laten bloeien, en kan ik dan het volgende jaar er pas scheutjes van afhalen?

Verwijderde gebruiker
13 jaar geleden
in: Tuin
logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing