Mag elke medewerker van een winkel een winkelverbod opleggen?
GoeieVraag is onderdeel van Startpagina. Startpagina geeft al meer dan 20 jaar een overzicht van handmatig geselecteerde links van relevante en betrouwbare Nederlandse websites.
Startpagina is dé (op)startpagina om je zoektocht op internet te beginnen.
Op zoek naar meer informatie over een specifiek onderwerp? Neem een kijkje op de themapagina's van Startpagina.
GoeieVraag is onderdeel van Startpagina. Startpagina geeft al meer dan 20 jaar een overzicht van handmatig geselecteerde links van relevante en betrouwbare Nederlandse websites.Startpagina is dé (op)startpagina om je zoektocht op internet te beginnen.Op zoek naar meer informatie over een specifiek onderwerp? Neem een kijkje op de themapagina's van Startpagina.
Op deze pagina vind je alle vragen in de categorie Wetgeving. Vragen over politiek en overheid, verkiezingen en samenleving vind je in één van de gerelateerde subcategorieën.
Tegenwoordig is het mogelijk om tv programma's tot 1 week tevoren terug te kijken zonder dat die programma's zijn opgenomen. Ik kan dan ook minder interessante fasen van zo'n programma doorspoelen, b.v. reclameboodschappen. Bij o.m. Veronica, SBS, RTL, enz. is dat echter niet toegestaan. Mag Veronica enz. dat eisen?
Vanaf welke leeftijd mag je online iets bestellen en betalen?
Met het medeweten/goedkeuring van de ouders, maar dus niet van hun bankrekening of op hun naam.
(Gaat niet over tabak/alcohol of andere producten die enkel voor 16- of 18+ers bedoeld zijn).
De vrouw is een Nederlandse en zou dus de naam van haar echtgenoot plus haar meisjesnaam kunnen dragen. De man is een buitenlander en wil graag de achternaam van de vrouw krijgen, maar zij wil juist met de achternaam van haar man aangesproken worden. Kunnen ze allebei hun keuze van achternaam gebruiken of moeten de achternamen na de huwelijksvoltrekking gelijkluidend zijn?
Bij voorbeeld: zij heet Van Barneveld en hij Tannenbaum. Zij zou dus mevr Tannenbaum-Van Barneveld heten. Maar hij wil Mhr Van Barneveld heten zodat niemand weet dat hij een Duitser is. Kan dat?
Stel dat ik opgeroepen word voor de assisenjury, maar:
-Ik heb geen zin en ik wil niet gaan? Hier staat dat het verplicht is, maar wat als ik niet ga? Wat is mijn straf dan?
-Ik ben voor een jaar op wereldreis, maar na 2 maanden krijg ik deze oproep. Wat nu? Ik kan toch moeilijk die hele reis afschaffen voor zo´n stomme oproep?
GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing