Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Op deze pagina vind je alle vragen in de categorie Muziek. Vragen over beroemdheden, films en series, radio, stripboeken en tekenfilms, televisie en tijdschriften vind je in één van de gerelateerde subcategorieën.

Nieuwste vragen

Zouden Nederlandstalige liedjes moeten worden gecontroleerd op taalfouten, voordat ze worden uitgebracht?

Op 100%NL hoor ik de laatste tijd vaak een liedje dat "Alles overnieuw" heet. Het moet natuurlijk "Alles ópnieuw" zijn.

Edsilia Rombley zingt in een van haar liedjes: "Ik besefte me...". Beseffen is echter geen wederkerend werkwoord, in tegenstelling tot "zich realiseren".

Zo kan ik nog wel even verder gaan.

Boeken worden voor ze worden uitgebracht ook gecontroleerd op taalfouten. Zou dit met liedjes ook moeten worden gedaan?

avatar image
Antoni
16 jaar geleden
in: Muziek

Hoe 'groot' of wat is een 3/4 gitaar ?

Mijn dochter wil voor haar verjaardag graag een gitaar (en leren spelen natuurlijk), en nu lijkt het me wel zo praktisch om eerst met een goedkoop tweedehandsje te kijken of die wens echt serieus is.

Nu is het maar een klein wijffie met kleine handjes (maar geen kind meer), en ik heb onder andere een advertentie gezien voor een 3/4 gitaar.

Daar ben ik even op gaan googelen, en kom vervolgens naar de 4/4 en de 3/4 ook de 7/8 en de 1/2 gitaar tegen, maar GEEN informatie over wat dat inhoudt

Zijn het kleinere gitaren inderdaad, of slaan die nummers heel ergens anders op ? En zou 3/4 dan een goede maat zijn voor een kleine jongedame ? Hoe bepaal je dat eventueel ?

Verwijderde gebruiker
16 jaar geleden
in: Muziek
logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing