wat betekent gestapo?
GoeieVraag is onderdeel van Startpagina. Startpagina geeft al meer dan 20 jaar een overzicht van handmatig geselecteerde links van relevante en betrouwbare Nederlandse websites.
Startpagina is dé (op)startpagina om je zoektocht op internet te beginnen.
Op zoek naar meer informatie over een specifiek onderwerp? Neem een kijkje op de themapagina's van Startpagina.
GoeieVraag is onderdeel van Startpagina. Startpagina geeft al meer dan 20 jaar een overzicht van handmatig geselecteerde links van relevante en betrouwbare Nederlandse websites.Startpagina is dé (op)startpagina om je zoektocht op internet te beginnen.Op zoek naar meer informatie over een specifiek onderwerp? Neem een kijkje op de themapagina's van Startpagina.
Op deze pagina vind je alle vragen in de categorie Geschiedenis. Vragen over beeldende kunst, boeken en auteurs, dans en theater, etymologie, musea, poëzie en taal vind je in één van de gerelateerde subcategorieën.
Bij het bezoek aan een begraafplaats in Budapest is mij opgevallen dat de namen van de overledenen (vaak familiegraven) vaak erg op elkaar lijken. Op één grafsteen staan bv: Schmidlechner karoly (1837-1912), Schmidlechner karolyka(1904-1906), Schmidlechner karolyné sz farkasdi szabo anna (1844-1915) Dr. schmidlechner Karoly (1875-1940) enz... de verlengingen zoals -né & -ka kent iemand het gebruik hiervan... Omdat deze echt op elke grafsteen aanwezig waren, hebben ze mijn aandacht getrokken. Heeft iemand hier een antwoord op?
Bij ons bezoek aan een begraafplaats in Budapest hebben wij vele grafstenen teruggevonden, vermoedelijk van soldaten. Wat is er in die periode exact gebeurd of zijn dit slachtoffers van de opstand?
Toegevoegd na 4 minuten:
De twee hoofdrolspelers konden door die spiegel stappen en in het verleden van het kasteel komen.
In her Zweeds heet de serie huset Silfvercronas gata.
Ik ben op zoek naar een DVD met Nederlandse ondertitteling.
Toegevoegd na 55 minuten:
Ja Amadea je hebt weer gelijk. Je bent echt een specialist in de jaren 70.
Ik ga kijken of ik een DVD of video kan vinden.
Bedankt.
Afgelopen weekend het Louvre bezocht en daar ook de Nederlandse afdeling gezien. Wat mij opviel, in het Louvre maar ook in het algemeen, is dat de Nederlandse schilderijen vrijwel allemaal van na de Reformatie zijn, dus na het midden van de 16e eeuw, 17e eeuw en later. Nu is het wel zo dat we in de Gouden Eeuw heel veel begonnen te schilderen, dus ik kan me wel voorstellen dat de schilderkunst van voor die tijd op een lager pitje stond, maar het kan toch niet zijn dat er helemaal geen schilderkunst was?
Ik spreek ook specifiek over de Reformatie omdat in veel schilderijen onze calvinistische cultuur is terug te zien. Nu vraag ik mij dus af of we voor de Reformatie/Gouden Eeuw wel schilderkunst hadden, en zo ja, of we dan ook van die (overdreven) katholieke schilderijen maakten?
n.b. Ik weet wel dat er tussen de Reformatie en het begin van de Gouden Eeuw pakweg vijftig jaar zit.
GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing