Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Op deze pagina vind je alle vragen over Dieren. Specifieke vragen over huisdieren, insecten, landdieren, reptielen en amfibieën, vogels en zeedieren vind je in één van de subcategorieën.

Nieuwste vragen

Mijn 12 jaar oude gecastreerde kater heeft ineens een binnenshuis plas probleem onwikkeld wat kan ik hier tegen doen?

het is dus een 12 jaar oude kater die nooit dit probleem heeft gehad maar sinds twee weken plast hij ineens in een hoekje achter in de gang terwijkl er niet ver vandaan een bak staat die schoon is.ook zijn tips voor welke schoonmaak middelen het best zijn om plassen te voorkome welkom.eigenlijk zijn alle tips welkom waT IK WEET ZELF EVEN NIET MEER WAT IK MOET DOEN

Verwijderde gebruiker
13 jaar geleden

Hoe kunnen we onze kat minder "chagrijnig" maken?

Sammie, onze kater, is nu 3,5 jaar en was nooit kwaad of gevaarlijk tegen ons. Hij is nooit echt aanhankelijk geweest, maar kwam bijvoorbeeld s'avonds altijd wel bij ons in de buurt liggen en vond het zeker niet erg om geaaid te worden. Een jaar geleden hebben we een kitten gevonden en ook bij ons in huis gehouden. Het is ook een kater en echt een schatje. Heel aanhankelijk. Maar sammie moest er in het begin niks van hebben. Na een half jaar ging het al wat beter (sammie blaaste niet meer naar hem). We waren erg blij. Maar sinds de zomervakantie (toen hebben we allebei de katten naar een kattenpension voor 2 wkn gedaan) is sammie erg veranderd. Hij is constant aan het bedelen voor eten, hij blaast en haalt uit naar ons en doet gemeen tegen siba (2e kat). We vinden dit erg moeilijk en we weten niet hoe we dit moeten oplossen. Zouden we Sammie op een of andere manier weer "normaal" kunnen krijgen..?

Verwijderde gebruiker
13 jaar geleden

Hebben katten ook een hekel aan schoonmaakazijn?

Om te voorkomen dat één van onze katten aan de nieuwe (tweedehandse...) bank krabt, heb ik de bank ingespoten met Keep Off. Dat werkt dus voor geen meter, helaas... Nu las ik dat katten niet van de geur van azijn houden. Ik heb hier een fles schoonmaakazijn met lavendelgeur staan, zou dat misschien ook de kat van idee doen veranderen? En ja, we hebben hier krabpalen en -matten in overvloed, dus daar ligt het niet aan. De lucht van azijn vind ik zelf niet lekker, vandaar dus het idee om de schoonmaakazijn met lavendelgeur te gebruiken, dat is net iets dragelijker. [Anders blijf ik zelf ook helemaal van de bank af, en dat is natuurlijk nu ook weer niet de bedoeling!]

Verwijderde gebruiker
13 jaar geleden

Ik heb een schildpad, maar ik ben bang dat ie me gaat bijten, en zijn water is vies, ook als we het verversen, weet iemand antwoord?

ik heb een klein aquarium met wat stenen erin.. we hebben heb niet zo zeer omdat we er goed over na hebben gedacht en hem superleuk vinden, maar omdat hij op straat liep, en bijna overreden werd!!

Toegevoegd na 11 minuten:
ik heb em al laten nakijken bij de dierenarts!

Verwijderde gebruiker
13 jaar geleden
logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing