Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Op deze pagina vind je alle vragen over Dieren. Specifieke vragen over huisdieren, insecten, landdieren, reptielen en amfibieën, vogels en zeedieren vind je in één van de subcategorieën.

Nieuwste vragen

Ik heb vandaag gemerkt dat één van de wilde katten een open wonde heeft boven haar rechter voorpoot. Wat kan ik doen om haar te helpen genezen?

Sinds enkele dagen merkte ik dat ze lusteloos in het mandje met hooi op mijn terras lag en heb haar 5 dagen Clamoxyl 200 mg gegeven omdat ze niet at. Na een dag at ze vanuit haar mandje en vandaag kwam ze eruit en zag ik de wonde waar je ook een stuk bot ziet zitten. Kan dit vanzelf dichtgroeien of moet ze absoluut gevangen worden en naar de dierenarts? Ze heeft ook plekken waar haar vacht minder dik is. Ze heeft vandaag heel goed gegeten.

Verwijderde gebruiker
14 jaar geleden

hoe krijg ik het onstuimige,lompe gedrag van mijn labrador afgeleerd?

Sinds 2 weken hebben we een jonge dwergteckel erbij ,is nu 14 weken,mijn labrador is nu 4 jaar.
Het gaat perfect tussen die twee,knuffelen wat af,delen vaak 1 mand (dwergteckel heeft ook een bench waar die ingaat voor zijn slaapjes en rust),1 speelgoed-ze hebben er samen 17 maar willen altijd hetzelfde en spelen dan ook samen,en niet te geloven samen aan 1 kluif,de labrador gaat liggen,zodat de teckel eraankomt om te knagen,beide heren kwispelen de hele dag door naar elkaar.
Ze hebben ook hun alleen speelmomenten,omdat ik vind dat ze dat ook nodig hebben ivm grootteverschil.
Maar nu soms gaat het er wat onstuimig aan toe,de labrador gaat dan teveel op in het spel,en vergeet even zijn eigen gewicht-schofthoogte 65 cm en 43 kilo,teckel schofthoogte 15 cm en 3,5 kilo,nu weert die kleine zich behoorlijk goed,glipt heel gauw tussen de poten weg,en de labrador zet zijn poten altijd doordacht neer,waarbij hij toch soms behoorlijk lomp uit de hoek kan komen met zijn kop,om zo de teckel te knuffelen,de kleine blaft dan en gromt effe,en gaat meestal weg,maar meteen weer terug,of 1 van ons grijpt in,door de kleine weg te pakken,of de grote af te leiden,omdat ons schelden niet te juiste oplossing lijkt,omdat je anders jaloersheid of dominantie creeert.
Maar vraag me wel af,hoe kunnen dat lompe overenthousiaste gedrag van onze labrador afleren,zonder dat we de goede lieve band tussen die twee kapotmaken.

Verwijderde gebruiker
14 jaar geleden
logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing