Kan iemand mij uitleggen wat er bedoeld wordt met wanneer een woord zelfstandig gebruikt kan worden?
GoeieVraag is onderdeel van Startpagina. Startpagina geeft al meer dan 20 jaar een overzicht van handmatig geselecteerde links van relevante en betrouwbare Nederlandse websites.
Startpagina is dé (op)startpagina om je zoektocht op internet te beginnen.
Op zoek naar meer informatie over een specifiek onderwerp? Neem een kijkje op de themapagina's van Startpagina.
GoeieVraag is onderdeel van Startpagina. Startpagina geeft al meer dan 20 jaar een overzicht van handmatig geselecteerde links van relevante en betrouwbare Nederlandse websites.Startpagina is dé (op)startpagina om je zoektocht op internet te beginnen.Op zoek naar meer informatie over een specifiek onderwerp? Neem een kijkje op de themapagina's van Startpagina.
Op deze pagina vind je alle vragen in de categorie Taal. Vragen over beeldende kunst, boeken en auteurs, dans en theater, etymologie, geschiedenis, musea en poëzie vind je in één van de gerelateerde subcategorieën.
Ik ben het vergeten en kan het even niet zo één twee terug vinden.
Bijvoorbeeld in America als iemand zegt wat wil je drinken? Zeggen ze: Coke. Maar de persoon weet gewoon dat ze cola bedoelen en kan ook een ander merk cola serveren.
Dus een bedrijfsnaam of merknaam die op een gegeven moment een algemeen term wordt voor dat product of dienstverlening al is het van een ander bedrijf.
Ik dacht altijd dat de partner van je schoonbroer of schoonzus je zwager of zwagerin hete , tot ik via van Dale woordenboek erachter kwam dat schoonzus en zwagerin / schoonbroer en zwager hetzelfde betekende maar dat ze het ene meer in Duitsland zeggen en het ander meer in België , en dat het in Nederland meer per streek verschilde . Dus wat betekend nou de partner van de broer of zus van je eigen partner ?
Ik kan de definitie niet concreet vinden . Het is mij iets te vaag . Ik hoorde bij het sbs6 programma ‘lang leve de liefde’ “tussen ons moet het ijs nog beetje breken”
Vroeger heb ik weleens begrepen dat dat te maken heeft met twee personen als cupido raak schiet , iets in die richting . Dus je kunt zeggen “het ijs moet nog beetje breken” “het ijs is gebroken” “breken van het ijs” . Kan iemand hier er concreet antwoord op geven en evt zeggen waarin het mee overeen komt met wat ik net zei en denk ?
GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing