Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Op deze pagina vind je alle vragen in de categorie Taal. Vragen over beeldende kunst, boeken en auteurs, dans en theater, etymologie, geschiedenis, musea en poëzie vind je in één van de gerelateerde subcategorieën.

Nieuwste vragen

Spreken Turkse Turken anders dan Nederlandse Turken?

In Nederland hoor ik af en toe een groepje Turkse meiden onder elkaar praten. Waarschijnlijk typische meidenpraat. Ze spreken dan op een laag volume, zodat anderen niet kunnen meeluisteren.

Wat mij daarbij opvalt, is dat ik dan erg veel sj- en ie-klanken hoor. Alsof ze heel vaak şiş (shish) zeggen, zoals in şiş kebap.

In Turkije hoor ik echter niets van zulke klanken.

Spreken die Nederlandse meiden een ander soort Turks dan Turkse meiden? Spreken die Nederlandse meiden een dialect? Spreken ze Arabisch? Zijn het misschien geen Turken? Of is er iets anders aan de hand?

avatar image
Cryofiel
15 jaar geleden
in: Taal

Wat is een Oto Kuaförü?

Of een Oto Kuaför, zo wordt het ook wel eens genoemd.

In Instanbul zie ik regelmatig een Oto Kuaförü. Volgens mijn beperkte kennis van het Turks betekent dat autokapper. Volgens Google Translate betekent het Kappersauto. Beide klopt waarschijnlijk niet.

Het is meestal een hok waar één of twee auto's inpassen, met daaromheen een pleintje waar ook wat auto's kunnen staan.

Toegevoegd na 11 minuten:
 
Ik zag trouwens ook een "Oto Hamami", dat is een autowasserij. Ik denk echter niet dat ze de auto op zo'n hete steen leggen... ;-)

avatar image
Cryofiel
15 jaar geleden
in: Taal
logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing