Mag een school bidden verbieden in de pauze?

Mijn school stelt dat bidden in het openbaar niet toegestaan is volgens het management. Is dit niet in strijd met de grondwet waarin vrijheid van religie en het belijden ervan is vast gesteld? En wat ik in de pauze doe kunnen ze toch niet verbieden? Graag antwoord met wettelijke regels hierover.

Weet jij het antwoord?

/2500

Het beste antwoord

Nee, op grond van de 'Algemene wet gelijke behandeling' (AWGB) mag een school niet verhinderen dat leerlingen op school uiting geven aan hun religie. Bijvoorbeeld door het dragen van een kruisje of een hoofddoek, of door te bidden tijdens de pauze. De school hoeft haar leerlingen echter geen extra faciliteiten te bieden om de godsdienst te kunnen belijden of beoefenen. Het recht op gelijke behandeling gaat namelijk niet zo ver dat een school daar actief een rol in moet hebben. Wat staat er dan precies in die AWGB: algemene regels ter bescherming tegen discriminatie op grond van godsdienst, levensovertuiging, politieke gezindheid, ras, geslacht, nationaliteit, hetero- of homoseksuele gerichtheid of burgerlijke staat. Artikel 5 1. Onderscheid is verboden bij: f. het laten volgen van onderwijs Het geldt niet alleen voor scholen, maar ook voor werkgevers. Werknemers die uit geloofsovertuiging willen bidden tijdens bedrijfspauzes mogen dat doen, mits zij de vastgestelde pauzetijd niet overschrijden. Een bidverbod tijdens pauzes is in strijd met de AWGB. De Commissie Gelijke Behandeling heeft dat bepaald.

Bronnen:
http://wetten.overheid.nl/BWBR0006502/geld...
http://www.actiefpluriform.nl/casus_6_info.html
http://www.digibron.nl/search/detail/012de...

Stel zelf een vraag

Ben je op zoek naar het antwoord op die ene vraag die je misschien al tijden achtervolgt?

/100