Klopt het dat Darwin op zijn sterfbed heeft gezegd dat zijn theorie onjuist is, of kan je hier alleen maar over speculeren?
Is dit zo?Valt dit te bewijzen of kan je hier slechts over speculeren?
GoeieVraag is onderdeel van Startpagina. Startpagina geeft al meer dan 20 jaar een overzicht van handmatig geselecteerde links van relevante en betrouwbare Nederlandse websites.
Startpagina is dé (op)startpagina om je zoektocht op internet te beginnen.
Op zoek naar meer informatie over een specifiek onderwerp? Neem een kijkje op de themapagina's van Startpagina.
GoeieVraag is onderdeel van Startpagina. Startpagina geeft al meer dan 20 jaar een overzicht van handmatig geselecteerde links van relevante en betrouwbare Nederlandse websites.Startpagina is dé (op)startpagina om je zoektocht op internet te beginnen.Op zoek naar meer informatie over een specifiek onderwerp? Neem een kijkje op de themapagina's van Startpagina.
Op deze pagina vind je alle vragen in de categorie Religie. Algemene vragen over Religie & Spiritualiteit vind je in de hoofdcategorie.
Is dit zo?Valt dit te bewijzen of kan je hier slechts over speculeren?
Heeft dit speciale redenen? En wat staat er met goud draad precies geschreven, stuk uit een koran bv?
Als christen vroeg ik me af of deze voorspelling in de Bijbel staat, al dan niet letterlijk. Genoemd vers eindigt er namelijk mee, dat Jezus na de dood van de wrede koning Herodes met zijn ouders in Nazareth ging wonen omdat, zo staat er, door de profeten was voorspeld dat Jezus de Nazarener zou worden genoemd. Maar volgens mij klopt dit niet.
De verwijsteksten geven mij ook geen uitsluitsel. Jesaja 11 vers 1 en 60 vers 21 voorspellen alleen Jezus' komst in het algemeen, dit geldt ook voor Zacharia 6 vers 12.
Verder: in het Nieuwe Testament zeggen de farizeeën tegen 'collega' Nicodemus, die wel in Jezus geloofde, dat 'uit Galilea geen profeet is opgestaan' (Johannes 7 vers 52). Dit klopte ook, want Jezus was in Bethlehem geboren, Judea dus. Maar ze zouden dit nooit hebben gezegd als de voorspelling dat Jezus de Nazarener zou genoemd worden hen bekend was geweest, en als er iemand de oude schriften kende, dan waren zij dat wel.
Moet ik deze tekst misschien anders uitleggen?
GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing