Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Op deze pagina vind je alle vragen in de categorie Wetgeving. Vragen over politiek en overheid, verkiezingen en samenleving vind je in één van de gerelateerde subcategorieën.

Nieuwste vragen

Hoeveel macht heeft de apothekerswereld?

Ik was laatst met iemand in gesprek die stelde dat apothekers op veel gebieden boven de wet blijken te staan. Wanneer iemand een simpel medicijn voor bijvoorbeeld kanker zou vinden, zou deze persoon door mensen uit het apothekerscircuit kunnen worden omgebracht, omdat apothekers anders geen winst meer uit zieke mensen zouden kunnen halen.

In hoeverre klopt dit en weten jullie hier iets vanaf?

Verwijderde gebruiker
14 jaar geleden
in: Wetgeving

Waarom bestaat vervroegde vrijlating (na het uitzitten van bijv. de helft van de tijd)?

Ik snap best dat goed gedrag beloond moet worden, maar met een korting van maarliefst de helft van de tijd waarvoor iemand veroordeeld is...
Zie http://www.nu.nl/buitenland/2511738/vrijlating-ex-vrouw-dutroux-gaat.html
Nu gaat dit voorbeeld over België, maar ook in Nederland bestaat vervroegde vrijlating. Wordt daarmee het gezag van de rechter niet ondermijnd?
Liggen er andere motieven ten grondslag aan het vervroegd vrijlaten van veroordeelde misdadigers?

Verwijderde gebruiker
14 jaar geleden
in: Wetgeving

Huishuur boven toeslaglimiet, hoe huurprijs te drukken?

Is het mogelijk als een huis 675 aAn huur kost bij een makelaar, de huurprijs te laten zakken door bijvoorbeeld de garage die inpandig in het huis zit, van de makelaar te kopen en vervolgens op die manier de huurprijs voor het huis te laten zakken naar toeslag niveau? Kan ik op deze manier toch huurtoeslag krijgen? Of hebben jullie een andere suggestie?
Ik zou deze garage als kantoor willen ombouwen voor mijn eenmans boekhoudkantoor. Als bedrijfje zou ik dan deze gArage willen kopen, het huis huur ik dan natuurlijk prive.

Verwijderde gebruiker
14 jaar geleden
in: Wetgeving

Bestaat er een wet wat betreft het flyeren?

Ik woon in een flat, en wij hebben allemaal in onze brievenbus circa 150 dezelfde flyers ontvangen, een hele stapel per huishouden dus, en de brievenbus zat gelijk vol.
Ik heb naar hen gemaild dat ik 1 flyer ook zat vindt, echter reageerden zij dat ik maar alle flyers moest weggooien als ik er niet in geïnteresseerd was.

Maar ik vraag me dus af of men zomaar flyers mag rondbezorgen en een hele brievenbus met dezelfde flyer mag volgooien, of dat er een wet of iets dergelijks bestaat wat het verbied om iemand zijn brievenbus met dezelfde flyers vol te gooien?

Verwijderde gebruiker
14 jaar geleden
in: Wetgeving

Heb je als kind recht om inzage te hebben in verslagen van oudergesprekken?

Mits je inmiddels meerderjarig bent.
Of mag het niet, omdat het persoonlijk is voor je ouders?
Ga namelijk mijn patientendossier bij de GGZ opvragen en ik vraag me af of dit er dan ook in zit.

Ik weet dat er verslagen zijn, maar een verdere vraag: wordt er door een ouderbegeleider bij GGZ wel iets opgeschreven (kort) over elk gesprek? Of hoeft niet elk gesprek gerapporteerd te worden?

Verwijderde gebruiker
14 jaar geleden
in: Wetgeving
logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing