Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Op deze pagina vind je alle vragen in de categorie Politiek & Overheid. Vragen over samenleving, verkiezingen en wetgeving vind je in één van de gerelateerde subcategorieën.

Nieuwste vragen

Wat zijn de kosten van de toename van het aantal ongelukken door het verhogen van de maximum snelheid?

Statistische analyses wijzen uit dat hogere maximum snelheden leiden tot meer ongelukken (en meer doden) in het verkeer.

Is er al een schatting bekend van de kosten voor de samenleving van de voorstellen van het kabinet Rutte?

Toegevoegd na 25 minuten:
Er is al veel geschreven, en nog meer gespeculeerd, over de gevolgen van het verhogen van de maximumsnelheid van 120 naar 130 kilometer per uur. Het bureau Goudappel Coffeng, het grootste verkeersadviesbureau van Nederland, heeft die effecten nu in kaart gebracht. Uit eigen beweging. Een opdracht lag er niet, ook niet van het kabinet, dat de maatregel wel al aankondigde in zijn regeerakkoord.

De gevolgen zijn duidelijk: als op alle 120-snelwegen tien kilometer harder mag worden gereden, dan leidt dat tot 15 doden en tweehonderd extra gewonden per jaar. De uitstoot van CO2 neemt met 2,5 procent toe, en de norm voor stikstof wordt op nog meer plekken overschreden dan nu al het geval is.

http://www.trouw.nl/opinie/commentaar/article3278420.ece/Niemand_kan__om_schadelijke_gevolgen_harder_rijden_heen_.html

rose
15 jaar geleden

wat bedoelt het CPB met structureel --> zie vraag.

Hetvolgende staat in een verslag van het CPB.

In 2015 levert deze maatregel een besparing op de aowuitgaven op van 0,4 mld euro. Structureel is het effect van deze maatregel 4,6 mld euro
(inclusief versobering Witteveenkader en werkgelegenheidseffecten).

Maar wat is het verschil tussen dat structurele effect van 4,6 miljard en de besparing van 0,4 miljard? wat bedoelen ze daarmee?

Verwijderde gebruiker
15 jaar geleden
logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing