mag een baas je een contract van onbepaalde tijd geven als hij weet dat hij de winkel sluit over 3 weken?
zo ja waar staat dat in de wet of officieel geschreven
GoeieVraag is onderdeel van Startpagina. Startpagina geeft al meer dan 20 jaar een overzicht van handmatig geselecteerde links van relevante en betrouwbare Nederlandse websites.
Startpagina is dé (op)startpagina om je zoektocht op internet te beginnen.
Op zoek naar meer informatie over een specifiek onderwerp? Neem een kijkje op de themapagina's van Startpagina.
GoeieVraag is onderdeel van Startpagina. Startpagina geeft al meer dan 20 jaar een overzicht van handmatig geselecteerde links van relevante en betrouwbare Nederlandse websites.Startpagina is dé (op)startpagina om je zoektocht op internet te beginnen.Op zoek naar meer informatie over een specifiek onderwerp? Neem een kijkje op de themapagina's van Startpagina.
Op deze pagina vind je alle vragen in de categorie Ondernemers. Vragen over carrière & werk, cursussen en pensioenen vind je in één van de gerelateerde subcategorieën.
zo ja waar staat dat in de wet of officieel geschreven
Ik heb een aantal vragen over beginnende ondernemers?.
Beste Goeievragers,
Ik begin binnenkort aan mijn eigen onderneming, althans, dat staat op de planning. Bij KVK kom ik niet heel veel verder. Zij verwijzen mij door naar de belastingdienst met de vragen en vice versa. Top geregeld trouwens, enfin: onderstaand de vragen. Gelieve inhoudelijk te antwoorden en ook genummerd antwoorden voor het overzicht! :-)
1. Je hoeft geen BTW af te dragen als je minder dan €1345,- aan BTW per jaar verdient. Mag je dan wél BTW terugvragen?
2. Betaal je inkomstenbelasting als startend ondernemer? Hoeveel? Wanneer?
3. Stel dat ik een maand geleden een nieuwe camera heb gekocht die ik nodig heb voor mijn bedrijf, en de inschrijving is een maand na de aankoop van deze camera. Kan ik dan hier het BTW bedrag dan nog van terugvragen, of is het dan gewoon simpelweg een privé aankoop geworden.
4. BEDRIJFSNAAM.NL wordt het ‘hoofdbedrijf’. Mag ik dan een andere site met een andere branche toch onder mij nemen (handelsnaam)? Dan wordt er onderaan bijvoorbeeld vermeldt: “Onderdeel van… met gebruik van het KVK nummer van…”. Kan ik dan ook de BTW aangiftes en omzetbelasting gewoon in één keer doen i.p.v. elke handelsnaam apart.
5. Heb ik verder nog nuttige startersvoordelen?
6. Kan ik de uittreksel inscannen, en mag ik deze dan blijven gebruiken? Of moet ik dan continu een nieuwe aanschaffen.
Alvast hartelijk dank!
Gr
Bas
Ik zou graag willen weten of een vuilnisbak verplicht is. Aangezien onze onderneming er al een heeft is die op ons privé adres niet meer nodig.
GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing