Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Op deze pagina vind je alle vragen in de categorie Natuur- & Scheikunde. Vragen over aardrijkskunde, astronomie, biologie, filosofie, psychologie, sociale wetenschap, techniek en wiskunde vind je in één van de gerelateerde subcategorieën.

Nieuwste vragen

Hoe kunnen kleren nu precies krimpen in de was?

Meestal lees je dan dat het door een hoge temperatuur komt, en soms lees je dat het door het ronddraaien komt (zie bron).

Maar stel het komt door de temperatuur hoe gaat dat in zijn werk dan? Veel fabrikanten rekken de stoffen van te voren uit om materiaal te besparen. Als je dan iets van katoen of linnen wast op 60 graden zou het kunnen gaan krimpen. Maar hoe kan door heet water iets gaan krimpen. Natuurkundig gezien is hitte toch beweging van deeltjes maar waardoor krimpt nu juist een draad.

En wat betreft het ronddraaien lijkt het mij dan eerder dat door de centrifugale krachten het juist groter wordt, maar het lijkt dan eerder te krimpen, hoe kan dat?

http://nl.wikihow.com/Een-katoenen-t-shirt-laten-krimpen

erotisi
9 jaar geleden

Kun je op de maan een glas leeg drinken met een rietje?

Stel je hebt een glas limonade die je wilt op drinken met een rietje en je bent op de maan.

Normaal gesproken zorgt de luchtdruk op de limonade ervoor dat, door een onderdruk door het zuigen in het rietje, de limonade omhoog gaat in je mond.

Nu is de luchtdruk op de maan bijna afwezig dus, zou je zeggen dat er ook geen kracht is die de limonade omhoog kan duwen bij een gezogen onderdruk. Maar de zwaartekracht is daar ook minder dus er is minder tegenkracht voor het stijgende peil. Maar onder welke omstandigheden kun je daar nu drinken?

Ik weet niet in hoeverre er helemaal geen luchtdruk is op de maan, maar stel het is een beetje zou je dan door het oppervlak van van het glas te vergroten toch limonade via het rietje kunnen opzuigen?

erotisi
9 jaar geleden

Kun je voor een bakpoedervulkaan teveel gebruiken?

Zoals in een eerdere post aangegeven, doen we een experiment met een bakpoedervulkaan. Het eerdere experiment is geslaagd, inclusief kleurstof (paprikapoeder). Nu heb ik aangeboden om het nóg een keer te doen en nu in het groot. Er is immers veel bakpoeder en azijn overgebleven en het wasmiddel hebben we helemaal niet gebruikt achteraf.

Nu was mijn plan om in principe gewoon alles in één keer te doen, voor een spetterende finale. Maar bestaat er ook nog iets als teveel baking soda of teveel azijn, dat het effect minder leuk maakt?

Het is niet langer meer voor de opdracht, maar voor de kinderen. Ze waren afgelopen weekend helemaal onder de indruk en dat wil ik natuurlijk graag overtreffen!

Hoe werkt een 3d hologram met spiegels precies?

De illusie ontstaat natuurlijk door twee parabolische spiegels die in de in de schijf verwerkt is. Maar vanaf alle kanten is het object te bekijken, maar ik kan niet goed verwoorden hoe dat effect nu precies ontstaat, en wat je nu eigenlijk echt ziet?

https://www.coolgift.com/nl/3d-Hologram-Illusie

erotisi
9 jaar geleden
logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing