Waarom is het belangrijk bij TLC om regelmatig een analyse te doen tijdens de reactie?
GoeieVraag is onderdeel van Startpagina. Startpagina geeft al meer dan 20 jaar een overzicht van handmatig geselecteerde links van relevante en betrouwbare Nederlandse websites.
Startpagina is dé (op)startpagina om je zoektocht op internet te beginnen.
Op zoek naar meer informatie over een specifiek onderwerp? Neem een kijkje op de themapagina's van Startpagina.
GoeieVraag is onderdeel van Startpagina. Startpagina geeft al meer dan 20 jaar een overzicht van handmatig geselecteerde links van relevante en betrouwbare Nederlandse websites.Startpagina is dé (op)startpagina om je zoektocht op internet te beginnen.Op zoek naar meer informatie over een specifiek onderwerp? Neem een kijkje op de themapagina's van Startpagina.
Op deze pagina vind je alle vragen in de categorie Natuur- & Scheikunde. Vragen over aardrijkskunde, astronomie, biologie, filosofie, psychologie, sociale wetenschap, techniek en wiskunde vind je in één van de gerelateerde subcategorieën.
Ik zit even met een kronkel.
Wanneer je een zuur-base reactie gaat titreren, is het equivalentiepunt dan altijd bij pH = 7?
Zo niet, graag een voorbeeldje.
Toegevoegd na 47 minuten:
De kronkel is als volgt:
wanneer je een sterk of zwak zuur hebt, en je titreert dit met een sterke base (kan natuurlijk ook andersom), neutraliseer je in feite. Wanneer het omslagpunt er is, is wanneer al het zuur met de base gereageerd heeft. Dit zou betekenen dat je oplossing neutraal is, ofwel pH = 7
Waar gaat het mis?
Laatste wilde ik in een simpele vorm aan iemand uitleggen dat EM straling met een hoge frequentie makkelijker door materialen heen penetreren dan EM straling met een lagere frequentie. Hierbij wilde ik uitleggen dat ook vermogen een relatie heeft met penetratie diepte, immers hoe hoger het puls vermogen (amplitude) hoe dieper de EM straling penetreert.
Mijn vraag is of onderstaande versimpelde theoretische vergelijking klopt met de welbekende theorie hierboven.
Hiervoor wilde ik als voorbeeld 3 zak lampjes nemen. 1 zaklamp met rood licht (hoge frequentie in het licht spectrum) 1 zaklamp met blauw licht (lage frequentie in het licht spectrum) met het zelfde vermogen als de rode zaklamp en 1 zaklamp met blauw licht met een hoger vermogen als de vorige 2 zaklampen.
Nu wil ik hieruit de conclusie trekken dat wanneer je de rode zaklamp onder je hand houd je deze (nemen we even aan) door je hand heen ziet schijnen (hoge frequentie, diepere penetratie). Nu je de blauwe zaklamp onder hand houd, met het zelfde vermogen, je het blauwe licht praktisch niet door je hand heen zien schijnen (lagere frequentie, minder diepe penetratie). Nu pak je de blauwe zaklamp met het hogere vermogen dan de andere 2 en zet je nu ook onder je hand, nu zal het licht wel door je hand heen schijnen (hoger vermogen, diepere penetratie).
Hier laten we moleculaire resonantie en molaire interactie buitenwegen.
Ik vraag me af hoe het precies zit met die opwaartse kracht van het water.
GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing