Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Op deze pagina vind je alle vragen in de categorie Natuur- & Scheikunde. Vragen over aardrijkskunde, astronomie, biologie, filosofie, psychologie, sociale wetenschap, techniek en wiskunde vind je in één van de gerelateerde subcategorieën.

Nieuwste vragen

Als een sopraan een glas laat breken kan dat dan door zowel constructieve als destructieve interferentie?

Als een getrainde vocaliste een noot aanhoudt die in harmonische resonantie is met de atomen van een kristallen bokaal, absorberen de atomen van de bokaal de door haar voortgebrachte geluidsgolven. Door het mechanisme van constructieve interferentie zorgt de extra energie van de resonerende geluidsgolven ervoor dat de atomen sneller gaan trillen. Op een geven moment trillen ze genoeg om zich uit de verbindingen die ze bijeenhouden los te breken.
Maar kan dmv destructieve interferentie waarbij de geluidstrillingen uit fase zijn met de trillingen van de atomen ook zorgen voor breking van de bokaal?

erotisi
10 jaar geleden

Als straling elkaar uit faseert wat blijft er dan over?

Bij een laser heb je straling van gelijke monochromatisch straling die dmv gestimuleerde emissie een coherente lichtbundel geeft waarbij de golven in fasen zijn.
Maar stel je bouwt een laser waarbij je die zo maakt dat de stralen elkaar juist uitfaseren, dwz elkaar eigenlijk uitdoven.
De vraag is heb je dan nog licht/straling. Want als licht zich zowel als deeltje als golf kan gedragen dan kan een deeltje toch niet zomaar verdwijnen. Of kun je dat zien als een vorm van annihileren zoals een deeltje en anti-deeltje, hoewel dat natuurlijk ook weer iets oplevert, (maar wat?)

Maw wat krijg je als twee lichtstralen elkaar uitfaseren?

Toegevoegd na 6 minuten:
Nu zijn er bij het tweespeltenexperiment ook golven die elkaar uitfaseren, als ik me niet vergis, er zijn dus witte stukken op de afbeelding, maar is dat tevens ook het bewijs dat licht elkaar tot niets kan uitfaseren?

Toegevoegd na 9 minuten:
Bovendien lijkt het me zo in tegenspraak met de wet van behoud van energie.

erotisi
10 jaar geleden

Heeft de temperatuur van je vingertoppen invloed op werking van touchscreen?

Ik heb gelezen dat de moderne smartphones werken met een elektronische plaat die een kleine lading elektriciteit afgeeft aan je vingertoppen waardoor die weet waar en of het scherm wordt aangeraakt. Ik heb weleens gehad dat het touchscreen niet werkt bij koude vingertoppen, heeft dat misschien te maken met de geleidbaarheid van je vingertoppen bij een lage temperatuur?

Verwijderde gebruiker
10 jaar geleden
logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing