Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Op deze pagina vind je alle vragen in de categorie Natuur- & Scheikunde. Vragen over aardrijkskunde, astronomie, biologie, filosofie, psychologie, sociale wetenschap, techniek en wiskunde vind je in één van de gerelateerde subcategorieën.

Nieuwste vragen

Vraagje over zwaartekracht (zie uitleg)

Ik weet hoe de zwaartekracht werkt, ik weet dat het op verschillende plaatsen op de aarde anders is.. Maar ik vraag mij af; stel je hebt een vacuüm ruimte (dus geen weerstand e.d.), en je laat een fles drinken leeglopen. Dit doe je op 1m. afstand van de grond, en je doet dit bv. 100m. boven de grond.. Is er dan een verschil tussen de snelheid waarmee het water uit de fles loopt? (aangezien ik verwacht dat de hoge langzamer leegloopt, omdat de aarde daar waarschijnlijk minder hard aan het water trekt)

Verwijderde gebruiker
15 jaar geleden

Is de invalhoek bij het breken van licht in een stof altijd hetzelfde aan de andere kant de uitvalshoek van de stof?

Ik heb de hoek van de lichtstraal van de normaal af gemeten. Ik heb hierna de eerste uitval hoek berekent in de stof. Nu komt het licht er aan de andere kant weer uit maar is deze hoek dan hetzelfde als de hoek waarmee de lichtstraal in de stof uit gaat (vanaf de normaal gekeken). De stof is driehoek vormig.

Verwijderde gebruiker
15 jaar geleden
logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing