Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Op deze pagina vind je alle vragen in de categorie Natuur- & Scheikunde. Vragen over aardrijkskunde, astronomie, biologie, filosofie, psychologie, sociale wetenschap, techniek en wiskunde vind je in één van de gerelateerde subcategorieën.

Nieuwste vragen

Heeft de diepte van een zwembad invloed op je zwemsnelheid?

Oke, laat ik me ook eens wagen aan een natuurkundig probleem.
Begin juli heb ik meegedaan aan de jaarlijkse triatlon in ons dorp. Nu hebben wij hier twee (wedstrijd) baden, het oude en het nieuwe bad.
Alle trainingen heb ik afgelegd in het nieuwe bad. Helaas zat ik bij de triatlon zelf ingedeeld in het oude bad. Mijn zwemtijd was opeens dik een halve minuut trager dan normaal.

Allebei de baden zijn 25 meter (ik heb het soortement van nagemeten, qua lengte kan het nooit meer dan 5 centimeter schelen).
Het nieuwe bad heeft over 12,5 meter een diepte van 2,20 meter, dan gaat het direct rap omhoog naar 1,40. De laatste 12,5 meter gaat deze 1,40 diepte geleidelijk over in 1,10 meter.

Het nieuwe bad begint bij 2.20 meter diepte en gaat zonder grote sprongen geleidelijk over. Op het 12,5 meter punt is de diepte 1,10 en de laatste 12,5 meter gaat de diepte dus van 1.10 meter naar 85 centimeter.

Kan de geringere diepte invloed hebben gehad op mijn zwemtijd (ik vermoed van wel, hoewel dat nooit zoveel invloed kan zijn dat het de halve minuut kan verklaren) en zo ja: Waarom/hoe?

Toegevoegd na 13 uur:
Sorry, met dank aan de opmerking van Roqui:
Het nieuwe bad is de eerstgenoemde.
Het bad dat het meest ondiep is is het ouwe bad (laatstgenoemde).

Verwijderde gebruiker
15 jaar geleden

0 graden Kelvin betekent dat materie uit elkaar valt? Zo niet, dan gaat de temperatuur lager maar zijn we niet in staat te meten?

Toegevoegd na 20 minuten:
Dat was al duidelijk dat de trillingen stil komen te staan. De vraag is, valt het uit elkaar. Want dat de trillingen stil komen te staan wil niet zeggen dat het niet kouder kan. Vervolgens vraag ik dan waarop meten we de kou? Op materie of in het luchtledige waar niets trilt?

Toegevoegd na 46 minuten:
Wanneer het niet uit elkaar valt is er nog voor ons onmeetbare energie en dus geloof ik, kan het lager. Wanneer het uit elkaar valt is er niets meer te meten. Ik vermoed zelfs dat het net als wanneer je iets verbrandt er niets meer overblijft. Bij extreme hitte verdwijnt materie, meest logisch bij extreme kou ook. Kou en warmte is als plus en min er bestaat geen extra element, wanneer we kou en warmte als twee elementen omschrijven.

Toegevoegd na 49 minuten:
Hun bindende krachten moeten ze verliezen en uit elkaar vallen want binden is energie.

Toegevoegd na 1 uur:
Vatten we warmte en kou als een element samen en omschrijf ik het anders. Wanneer het extreem trilt noemen we het warm en verdwijnt materie. Wanneer het niet trilt, noemen we het kou. Mijn idee hierover is dat alles wat om ons heen is, trilt. Wanneer iets niet trilt bestaat het niet? Zijn er ook losse stilstaande atomen te meten zonder gebonden te zijn aan andere atomen of anders?

Verwijderde gebruiker
15 jaar geleden
logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing