Wat weegt een stukje PVC van 17gr dichtheid=1,3g/cm^3 V=7,85cm^3 onder 90cl water? ik weet niet hoe je dat moet berekenen.?
GoeieVraag is onderdeel van Startpagina. Startpagina geeft al meer dan 20 jaar een overzicht van handmatig geselecteerde links van relevante en betrouwbare Nederlandse websites.
Startpagina is dé (op)startpagina om je zoektocht op internet te beginnen.
Op zoek naar meer informatie over een specifiek onderwerp? Neem een kijkje op de themapagina's van Startpagina.
GoeieVraag is onderdeel van Startpagina. Startpagina geeft al meer dan 20 jaar een overzicht van handmatig geselecteerde links van relevante en betrouwbare Nederlandse websites.Startpagina is dé (op)startpagina om je zoektocht op internet te beginnen.Op zoek naar meer informatie over een specifiek onderwerp? Neem een kijkje op de themapagina's van Startpagina.
Op deze pagina vind je alle vragen in de categorie Natuur- & Scheikunde. Vragen over aardrijkskunde, astronomie, biologie, filosofie, psychologie, sociale wetenschap, techniek en wiskunde vind je in één van de gerelateerde subcategorieën.
In een sauna is het 60-90 °C, maar als je binnenstapt, verbrand je je niet. Als je echter water van 60° op je hand laat lopen, doet dit pijn. In een sauna mag je ook geen metaal aanhouden, want dan verbrand je je. Ik snap ook dat de dichtheid van metaal veel hoger is dan die van hout. Maar het hout zou op termijn ook de omgevingswarmte moeten opnemen, en dus ook afgeven als je erop gaat zitten. Of is deze opwarmingstijd zoveel langer dat een sauna dit niet kan tijdens zijn 'uren'.
Een mogelijk bijkomende vraag: op welke temperatuur verbrand je je aan de lucht ?
Als je maar 1 seconde water van 90° over je hand laat lopen, ben je verbrand, als je echter 1 minuut in een sauna van 90° zit, zie je niets.
Ik zag op vakantie deze wolk.
De vertikale strepen boven de wolk kan ik mij niet herinneren. Ik denk dat dat negatieffouten zijn: ik heb een rolletje gebruikt dat tot februari 2008 houdbaar was...
De wolk staat er echter natuurgetrouw op.
Toegevoegd na 29 minuten:
Het gaat me dus *niet* om die strepen of andere rariteiten - mijn vraag gaat over die wolk.
Die wolk hing daar echt in de lucht, precies zo als op de foto.
Wat voor soort wolk is dat, en hoe ontstaat zo'n wolk?
Gewoon een paar feiten die wel met scheikunde hebben te maken, over pudding. Met als hoofdvraag: Hoe komt pudding aan zijn structuur?
Nodig voor een presentatie voor het vak scheikunde, over pudding.
Toegevoegd na 57 seconden:
Feiten over vanille pudding, graag daarbij.
GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing