Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Op deze pagina vind je alle vragen in de categorie Biologie. Vragen over aardrijkskunde, astrologie, filosofie, natuur- en scheikunde, psychologie, sociale wetenschap, techniek en wiskunde vind je in één van de gerelateerde subcategorieën.

Nieuwste vragen

Welke soorten planten kennen de meeste variatie in nakomelingen?

Bij eenslachtige bloemen bevinden zich óf stampers óf meeldraden in een bloem:
-eenhuizige planten dragen de planten óf mannelijke óf vrouwelijke bloemen
-tweehuizige planten dragen de planten zowel mannelijke als vrouwelijke bloemen.

Bij tweeslachtige bloemen bevinden zich zowel stampers als meeldraden in een bloem.

Bij welke planten is de kans op maximale recombinatie van allelen in gameten het hoogst? Bij tweeslachtige, eenhuizige of bij tweehuizige? En waardoor komt dat?

erotisi
10 jaar geleden
in: Biologie

Ontstaan meereiige tweelingen uit dezelfde oocyt?

Een oöcyt is een vrouwelijke gametocyt of oerkiemcel die betrokken is bij de voortplanting. Oöcyten worden tijdens de vrouwelijke gametogenese gevormd in de eierstok en ontstaan uit oögonia.

Rondom de ovulatie wordt de 1e meiotische deling afgerond. Door deze afronding ontstaat een haploïde secundaire oöcyt en een klein poollichaampje.

Maar is het nu zo dat bij een meer- of tweeeiige tweeling er twee of meer oocyten tot volledige ontwikkeling komen of is het zo dat één oocyt meerdere rijpe eicellen levert (dat er bijv. minder poollichaampjes ontstaan)? Of zou dat laatste wel mogelijk zijn, al komt dat meestal misschien niet voor?

erotisi
10 jaar geleden
in: Biologie

Hoe kan een plant een neutron verwijderen uit een koolstof atoom? Is daar op zich veel energie voor nodig?

Koolstof gemaakt door organismen is over het algemeen lichter dan de anorganische koolstof op aarde en de koolstof afkomstig van meteorieten. Licht koolstof wijst op fotosynthese, waarbij organismen anorganisch koolstof (CO2) omzetten in organische vormen van koolstof, zoals suiker

Maar als ik denk aan een neutron uit een koolstof 13 atoom halen om C12 te verkrijgen, verwacht ik dat daar veel energie bij komt kijken? Maar is dat ook zo en hoe doet een plant dat?

http://www.kennislink.nl/publicaties/ontstond-leven-300-miljoen-jaar-eerder-dan-gedacht

erotisi
10 jaar geleden
in: Biologie

Waaraan sterf je precies als je onderkoelt bent geraakt? En hoe gaat dat proces ongeveer?

Stel je zit in een grote koelkast van 5 graden. Na verloop van tijd zal je wel onderkoelt raken. Ik lees soms dat je dan kan sterven aan een hartstilstand. Maar is dat de enige oorzaak? Zo ja, hoe gaat dat proces ongeveer in zijn werk?

erotisi
10 jaar geleden
in: Biologie
logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing