Is een huwelijk tussen een neef en nicht die de zelfde achternaam hebben wettelijk verboden?

Weet jij het antwoord?

/2500

nee dat is niet verboden.. ik ken 3 echtparen wie neef en nicht zijn en getrouwd en kinderen hebben

Nee, dat is niet verboden. In het Burgerlijk Wetboek staat wat dat betreft geschreven: Artikel 41 Een huwelijk mag niet worden gesloten tussen hen die elkander, hetzij van nature hetzij familierechtelijk, bestaan in de opgaande en in de nederdalende lijn of als broeders, zusters of broeder en zuster. Je mag dus alleen niet trouwen met je eigen of geadopteerde kind, broer, zus of ouder.

Bronnen:
http://www.wetboek-online.nl/wet/BW1.html#322

Nee dat is niet verboden (zie de bron)

Bronnen:
http://www.klokkenluideronline.nl/artikel/...

Stel zelf een vraag

Ben je op zoek naar het antwoord die ene vraag die je misschien al tijden achtervolgt?

/100