Is een betaalmiddel juridisch aan te merken als een 'goed'?

Blijkens artikel 3:1 zijn Goederen zijn alle zaken en alle vermogensrechten.
Nu is een zaak:Zaken zijn de voor menselijke beheersing vatbare stoffelijke objecten.
Nu kun je geld/betaalmiddel, zoals een munt of biljet wel als stoffelijk ervaren, maar vallen zij juridisch gezien ook onder goed zodat bijvoorbeeld art. 3:84 ook op geld van toepassing is etc.
Of valt geld/betaalmiddel (munten en bankbiljetten of cq bankrekening) te beschouwen als een zaak ex artikel 5:2: ' De eigenaar van een zaak is bevoegd haar van een ieder die haar zonder recht houdt, op te eisen.'?

Toegevoegd op 29 september 2019 09:49: omschrijving

Weet jij het antwoord?

/2500

Ja, een betaalmiddel is juridisch aan te merken als een 'goed'. Alle zaken en alle vermogensrechten zijn goederen. Een betaalmiddel valt hierbij onder ‘zaken’.

Toegevoegd op 29 september 2019 10:34: bron
Bronnen:
https://www.rug.nl/research/portal/files/3...

Stel zelf een vraag

Ben je op zoek naar het antwoord op die ene vraag die je misschien al tijden achtervolgt?

/100