Mag je een telefoon verkopen als eigenaar deze verzuimd op te halen na reparatie?

Ik heb een iphone gerepareerd voor iemand tegen kostprijs en zelf alle onderdelen betaald. Nu komt eigenaar hem niet ophalen omdat hij inmiddels een nieuwe telefoon heeft en dus weinig prioriteit heeft bij dit toestel . Nu wil ik hem verkopen omdat ik hem al weken gevraagd heb om te betalen omdat ik dat geld ook nodig heb , mag dat?

Weet jij het antwoord?

/2500

Nee, je mag de telefoon conform BW Boek 7. Bewaarneming - artikel 600 niet zonder toestemming verkopen. "Bewaarneming is de overeenkomst waarbij de ene partij, de bewaarnemer, zich tegenover de andere partij, de bewaargever, verbindt, een zaak die de bewaargever hem toevertrouwt of zal toevertrouwen, te bewaren en terug te geven." Nu gaat het jou vooral om de betaling van de reparatie. Het in bewaring houden van de telefoon zal niet zo'n probleem zijn. Je kunt vragen of je de telefoon mag verkopen. Het kan zijn dat hij hiermee akkoord gaat. Als dit niet het geval is, en indien betaling uitblijft nadat de betalingsherinnering is verzonden en de betalingstermijn is overschreden, stuur je nog een laatste aanmaningsbrief voordat je de vordering uitgeeft aan een incassobureau. Veel meer kun je niet doen, denk ik.

Bronnen:
https://factuur.tips/nl/zzp/wanbetaler/aan...
https://openaccess.leidenuniv.nl/bitstream...
https://www.startpagina.nl/v/maatschappij/...

Stel zelf een vraag

Ben je op zoek naar het antwoord die ene vraag die je misschien al tijden achtervolgt?

/100