Is het in Nederland legaal om seksuele gemeenschap te hebben met een direct familielid?

Weet jij het antwoord?

/2500

Nee. Gemeenschap met je eigen kind is strafbaar op grond van artikel 249 van het Wetboek van strafrecht.

Bronnen:
http://www.wetboek-online.nl/wet/Wetboek%2...

Wetboek van strafrecht gaat alleen over minderjarigen. Artikel 249 Hij die ontucht pleegt met zijn minderjarig kind, stiefkind of pleegkind, zijn pupil, een aan zijn zorg, opleiding of waakzaamheid toevertrouwde minderjarige of zijn minderjarige bediende of ondergeschikte, wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste zes jaren of geldboete van de vierde categorie. Voor meerderjarigen is incest niet strafbaar. Van incest wordt ook niet meer gesproken als het gaat om een nicht. Het moet gaan om een kind of pleegkind. Er is ook geen strafrechtelijke bepaling die kinderen krijgen verbiedt tussen bloedverwanten. Bronnen: Wetboek van strafrecht

Bronnen:
Wetboek van strafrecht.

Stel zelf een vraag

Ben je op zoek naar het antwoord die ene vraag die je misschien al tijden achtervolgt?

/100