Kun je je geslachtsnaam jaren later nog wijzigen? (Zie uitleg)

Stel dat je biologische vader is overleden. Je moeder hertrouwt. En je stiefvader adopteert jou wanneer je 12 jaar bent. Je geslachtsnaam van je biologische vader wordt dan gewijzigd in de geslachtsnaam van je stiefvader. Jaren later besluit je je geslachtsnaam van je overleden biologische vader terug te willen of de meisjesnaam van je moeder te willen dragen. Kan dat?

Weet jij het antwoord?

/2500

Het beste antwoord

Ja dat kan als je voldoet aan de onderstaande artikelen van het Burgerlijk Wetboek: "U wilt de naamswijziging die plaatsvond voordat u meerderjarig werd ongedaan maken Is uw naam gewijzigd toen u minderjarig was? Dan kunt u bij Justis een verzoek indienen om deze verandering ongedaan te maken. U krijgt dan de achternaam die u oorspronkelijk had. Er moet wel sprake zijn geweest van een naamswijziging op basis van artikel 3 van het Besluit geslachtsnaamswijziging of op basis van artikel 253t, vijfde lid, van het Burgerlijk Wetboek Boek 1. Anders is de wijziging niet mogelijk." Klik in de bron op de artikelen en je wordt doorgelinkt.

Bronnen:
https://www.justis.nl/producten/naamswijzi...

Stel zelf een vraag

Ben je op zoek naar het antwoord die ene vraag die je misschien al tijden achtervolgt?

/100