mag ik in ons restaurant/terras, een bestelling met o.a. alcohol door een kind(jonger als 16 jaar) laten afrekenen?

Het gaat bijv. om vader, moeder en kinderen, welke 3 fris en 1 bier hebben besteld. daarna laten de ouders het kind alleen bij de kassa afrekenen.

Weet jij het antwoord?

/2500

Het beste antwoord

Als je kijkt in de drank- en horecawet (Artikel 20.1). Dan zie je daar dat het gebruikte criterium het verstrekken van alcohol aan personen onder de 18 of het verstrekken van drank die kennelijk bestemd is voor een persoon onder de 18 is en niet "wie betaald de rekening". Naar de letter van de wet mag dat dus gewoon.

Bronnen:
http://wetten.overheid.nl/BWBR0002458/geld...

Nee. Het is verboden alcohol de verkopen aan mensen onder de 18 jaar. Ook al drinkt het kind de alcohol niet, doordat hij betaald verkoop jij hem alcohol en dat is verboden.

Stel zelf een vraag

Ben je op zoek naar het antwoord die ene vraag die je misschien al tijden achtervolgt?

/100