Zou een atheïstische omroep de artikel 2.42 status (Mediawet) kunnen krijgen?

Volgens artikel 2.42 van de Mediawet kunnen "kerkgenootschappen en genootschappen op geestelijke grondslag of rechtspersonen waarin twee of meer van deze genootschappen samenwerken" zendtijd krijgen op de publieke omroep.

Zou een atheïstische omroep onder dit artikel zendtijd kunnen krijgen of is dit uitsluitend voorbehouden voor religieuze organisaties die geloven in een god of een ander opperwezen?

Bron: http://nl.wikipedia.org/wiki/2.42-omroep

Weet jij het antwoord?

/2500

Ja hoor, de humanistische omroep bijvoorbeeld. (Zie bron voor hun wikipediavermelding met extra links en info)

Bronnen:
http://nl.wikipedia.org/wiki/Humanistische_Omroep

Nee, in geen geval. Het in november 2012 aangetreden kabinet-Rutte II heeft besloten de financiering en de zendmachtiging van de 2.42-omroepen per 1 januari 2016 te staken. Dit betekent in principe het einde voor de betreffende omroepen. Sommigen echter zoeken aansluiting bij bestaande publieke omroepen om zich van een vorm van voortbestaan te verzekeren. Zo vond de IKON onderdak bij de Evangelische Omroep en HUMAN bij de VPRO.

Stel zelf een vraag

Ben je op zoek naar het antwoord die ene vraag die je misschien al tijden achtervolgt?

/100