Mag men in Belgie een volledig lichaam-bedekkend kostuum in het openbaar dragen?

Is dit in strijdt met de Boerka-wed etc indien dit een vb. mascotte kostuum is?

Weet jij het antwoord?

/2500

Art. 563bis van de Belgische strafwet verbiedt het om zich, behoudens andersluidende wetsbepalingen, in de voor het publiek toegankelijke plaatsen te begeven met het gezicht geheel of gedeeltelijk bedekt of verborgen, zodat hij/zij niet herkenbaar is. Het eerste lid geldt echter niet voor hen die zich in de voor het publiek toegankelijke plaatsen begeven met het gezicht geheel of gedeeltelijk bedekt of verborgen, zodat zij niet herkenbaar zijn, en wel krachtens arbeidsreglementen of een politieverordening naar aanleiding van feestactiviteiten. Het hangt dus oa af van de politieverordening en die verschilt per gemeente. Neem bijvoorbeeld een plaats als Damme. Daar is het verboden om verkleed / gemaskerd in het publiek toegankelijke gebied te gaan maar daar kan de burgemeester dan weer een uitzondering op maken. In dat geval zal daarbij in elk geval gelden dat dit slechts tot 24u mag en dat men op verzoek van politie het masker direct dient af te nemen. Zo verschilt het dus per gemeente en daarbij ook per situatie.

Bronnen:
http://www.damme.be/pdf/Damme-politieveror...

Je mag je niet in het publiek vertonen wanneer je onherkenbaar bent, d.w.z. dat je gelaat net mag bedekt zijn. In sommige situaties en in sommige gemeentes unnen uitzonderingen gemaakt worden zoals bv. karnaval... maar voor een welgepaalde duur.

Stel zelf een vraag

Ben je op zoek naar het antwoord die ene vraag die je misschien al tijden achtervolgt?

/100