Als je jonger bent dan 16 jaar (lees: minderjarig), dan zijn je ouders verantwoordelijk voor je aankopen die je doet.

Dus, als een minderjarige een DVD voor zichzelf besteld, dan hebben de ouders het recht om de koop te ontbinden.

Maar wat dan als de minderjarige persoon zelf een DVD of wat dan ook besteld, zelf betaald, en laat afleveren bij iemand die meerderjarig is?

Kan de koop dan ook nog ontbonden worden?

Weet jij het antwoord?

/2500

Je ouders zijn tot jouw 18 jaar verandwoordelijk, dus ja dat kan in iedergeval. Maar dan moeten zij actie ondernemen.

Als een minderjarige een koopovereenkomst heeft gesloten, dan kan de overeenkomst in sommige gevallen ongeldig worden verklaard door de ouder(s) (dit wordt een vernietigbare overeenkomst genoemd). Soms is een koopovereenkomst die gesloten is door een minderjarige toch onaantastbaar. Dit is bijvoorbeeld het geval bij kleinere aankopen, waarbij het gebruikelijk is dat minderjarige van die leeftijd dergelijke aankopen zelf mogen doen. Er wordt dan aangenomen dat er sprake is van toestemming van de ouder(s). De bepalingen die gaan over het kopen door minderjarige hebben betrekking op het aangaan van de overeenkomst (aanbod en aanvaarding). Het afleveradres is hierbij niet van belang. Toegevoegd na 6 minuten: In dit geval zou mijn inschatting zijn dat (afgaande op de gegevens in je vraag) deze overeenkomst niet door de ouder(s) te ontbinden is.

Bronnen:
Artikel 234 Burgerlijk wetboek Boek 1

Stel zelf een vraag

Ben je op zoek naar het antwoord die ene vraag die je misschien al tijden achtervolgt?

/100