is trouwen bij de gemeente,wordt automatisch getrouwd in gemeenschap van goederen?

Weet jij het antwoord?

/2500

Ja, dat is nog steeds het standaard huwelijkscontract. Wie nu trouwt, doet dat in principe in gemeenschap van goederen. Alle bezittingen en schulden worden gedeeld, tenzij dat op huwelijkse voorwaarden anders is geregeld. Maar er was in 2010 al een Kamermeerderheid wil dat nu omdraaien. Dat is volgens mij nog niet gebeurt. Het wordt gezien als ouderwets. Met de regel die staat in art. 1:93 van het Burgerlijk Wetboek, wordt de wettelijke gemeenschap van goederen bedoeld die van rechtswege tussen echtgenoten bestaat vanaf het ogenblik van voltrekking van het huwelijk, voor zover zij daarvan niet bij huwelijkse voorwaarden zijn afgeweken. Deze rechtsfiguur is internationaal gezien vrij zeldzaam en is afgeleid van het oude recht van het graafschap Holland.

Ja, tenzij je vooraf (via de notaris) huwelijkse voorwaarden bent overeengekomen. Dit volgt uit Burgerlijk Wetboek 1, art. 93: Artikel 93 "Bij huwelijkse voorwaarden kan uitdrukkelijk of door de aard der bedingen worden afgeweken van bepalingen van deze titel, behalve voorzover bepalingen zich uitdrukkelijk of naar hun aard tegen afwijking verzetten. " Volgens mij kan het 'eenvoudigweg' niet anders dan 'gemeenschap van goederen' als norm te houden voor het burgerlijk huwelijk. De notaris heeft een universitaire studie gevolgd, de ambtenaren op het gemeentehuis niet. Bovendien kun je aankomende bruidsparen moeilijk op kosten jagen door hen voor hun huwelijk verplicht eerst naar de notaris te sturen. (Of er moeten pro-Deo-notarissen worden uitgevonden voor aankomende bruidsparen zonder geld.)

Stel zelf een vraag

Ben je op zoek naar het antwoord die ene vraag die je misschien al tijden achtervolgt?

/100