Waarom kan een houder niet c.p. leveren?

"Omdat dat in de wet staat" is geen antwoord op mijn vraag. Waarom heeft de wetgever hiervoor gekozen?

Toegevoegd na 33 minuten:
Het gaat hier om een levering CP in de zin van art. 3:115 sub a.

Toegevoegd door moderatieteam:
http://nl.wikipedia.org/wiki/Levering
http://nl.wikipedia.org/wiki/Levering#Levering_.22constitutum_possessorium.22_.28.3D_.22houderschapsverklaring.22.29

Weet jij het antwoord?

/2500

Volgens mij is dat zo, omdat de houder sowieso niet kan leveren: hij is immers geen bezitter. Bij c.p. levering gaat de vervreemder houden voor de verkrijger (3:115 sub a BW). Maar een houder kan het goed niet vervreemden, omdat hij niet de feitelijke macht erover heeft. Bij levering brevi manu en longa manu (sub b en c) levert dit geen problemen op, maar bij c.p. wel. Vandaar het verbod van levering c.p. door de houder in 3:111 BW.

Stel zelf een vraag

Ben je op zoek naar het antwoord die ene vraag die je misschien al tijden achtervolgt?

/100