Mag je op de groenstrook naast de weg (binnen bebouwde kom) parkeren?

Volgens de APV mag niet in een groenstrook geparkeerd worden echter het gras ligt tussen de weg en de stoep en maakt dus deel uit van de weg volgens mij. Over de weg heeft de gemeente niets te vertellen.
Kan iemand hier antwoord op geven, het liefst met links en/of juridisch onderbouwd?

Toegevoegd na 9 uur:
Bij ons mag het volgens de APV ook niet ivm beschadiging groenstrook maar een groenstrook gelegen tussen weg en stoep maakt dan onderdeel uit van de weg en dan zou je volgens mij verkeerstechnisch/juridisch wel mogen parkeren.
Het is me geen € 60 euro waard om het uit te proberen en daarna juridisch uit te vechten, tenzij iemand hier me wil sponsoren.

Toegevoegd na 9 uur:
De vraag is dan ook is de groenstrook tussen weggedeelte en stoep eigenlijk een berm, maakt het dan deel uit van de weg en valt het dan onder artikel 1 van de WVW 1994.
artikel 10 geeft aan dat daar dan wel geparkeerd mag worden, tenzij er een bord E1 van Bijlage 1 van het
RVV 1990 met een onderbord staat.

Weet jij het antwoord?

/2500

Bij ons in de gemeente mag het niet tenzij je bekeuring wil van 60 euro.

Stel zelf een vraag

Ben je op zoek naar het antwoord die ene vraag die je misschien al tijden achtervolgt?

/100