Niet helemaal duidelijk is wat je met 'volmacht' bedoelt. Heb je een volmacht om de persoon te vertegenwoordigen en namens hem/haar te handelen, of ben je (slechts) gemachtigd om betalingen te verrichten?
Voor het verantwoordelijk zijn voor de schulden van de betreffende persoon maakt het niet uit, dat ben je namelijk in beide gevallen niet. Maar voor hoe te reageren op de deurwaarder maakt dat wel uit. In het eerste geval is de betreffende persoon kennelijk onder curatele gestelde en kun je namens hem/haar wettig een antwoord geven. In het laatste geval kun je de deurwaarder slechts informeren over de situatie en kan ik je aanraden om zo snel mogelijk een onder curatele-stellingsprocedure te starten, zodat je die persoon kunt vertegenwoordigen en namens die persoon kunt handelen.
Kortweg is het antwoord dus: nee, je bent niet direct verantwoordelijk voor de schulden van de ander.
Nog iets: Mocht er (later) nog sprake zijn van een erfenis met mogelijk een negatief saldo (schuld) dan kun je zo'n erfenis beneficiair aanvaarden, dat betekent feitelijk, je accepteert de erfenis onder de voorwaarde dat er een positief saldo overblijft. Bedenk hier dan wel bij, dat als het uiteindelijk een weigering wordt, dat je dan in principe nog geen theekopje uit de erfenis mag halen.