Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Op deze pagina vind je alle vragen in de categorie Samenleving. Vragen over politiek en overheid, verkiezingen en wetgeving vind je in één van de gerelateerde subcategorieën.

Nieuwste vragen

Waarom gooien (veel) mensen hun opgebrande peuk en/of uitgekauwde kauwgom zomaar op straat terwijl er vaak een prullenbak vlakbij staat?

Pas geleden kwam ik op straat iemand tegen die, nadat hij zijn laatste trekje had genomen van zijn sigaret, de peuk gewoon op straat gooide. Ik sprak hem hier toen op aan en vroeg: "waarom doe je dat nou eigenlijk... de prullenbak staat 10 meter verderop". Toen was het antwoord: "ja, dat weet ik eigenlijk niet. Ik doe dat altijd".

Waarom doen mensen dat nou?
Is het gemakzucht... of arrogantie... of gebrek aan sociale controle... of misschien wel gewoonte?!

Ik denk zelf bijna dat het een gebrek aan intelligentie is! Dat mensen denken: "gooi maar op straat, dan ben ik er tenminste van af en is het mijn probleem niet meer".

Ik daag vooral rokers uit om mijn ongelijk te bewijzen.
Ik stel deze vraag niet uit boosheid of iets dergelijks maar uit pure nieuwsgierigheid, dus laten we onze reacties wel netjes houden.

p.s. Tuurlijk weet ik dat niet iedereen hetzelfde doet! Er zullen zeker mensen zijn die wel netjes de prullenbak opzoeken maar ik generaliseer nu even om de situatie aan te geven.

Toegevoegd na 2 uur:
Leuk om te zien dat er zoveel mensen reageren!
Ik wil graag op 1 argument dat gegeven word reageren.
Er wordt gemeldt dat er een kans is op brand als je een uitgemaakte sigaret in de prullenbak gooit...

Goed ben ik het mee eens... die kans is er inderdaad.
Maar is dat dan een reden om dat ding maar op straat neer te donderen? Ik kan wel een aantal oplossingen bedenken waarbij de kans op brand veel kleiner is en waarbij de sigaret niet op straat beland.

Verwijderde gebruiker
16 jaar geleden

Leven wij hier wel in vrijheid als we massaal in paniek raken door een "schreeuw"?

Als De Schreeuw tijdens de herdenkingsdienst op De Dam iets heeft aangetoond, dan is het wel dat we eigelijk nooit meer vrij zijn. We doen wel net alsof en gaan hand in hand met onze kinderen naar het leggen van een krans staan kijken, maar er hoeft maar iemand achter uit zijn keel te rochelen of er gaat per ongeluk een kind op een ballonnetje staan en de massa komt in beweging. Doodsbang voor een aanslag.

Zijn we met deze gedachte dan eigelijk wel vrij, leven we wel in vrijheid?

Verwijderde gebruiker
16 jaar geleden
logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing