Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Op deze pagina vind je alle vragen in de categorie Religie. Algemene vragen over Religie & Spiritualiteit vind je in de hoofdcategorie.

Nieuwste vragen

Is het dragen van een hoofdoek voor de meeste moslima niet gewoon een bewuste keuze maar meer aangeleerd/verwacht gedrag?

Ik bedoel dragen de meeste moslim niet een hoofdoek omdat ze opgegroeid zijn met het idee dat een goede moslim een hoofdoek hoort te dragen?

Of stel dat je opgegroeid in een gereformeerd gezin en iedereen gewoon van je verwacht dat je op zondag naar de kerk gaat en dan geen mini rokje draagt.

Je gaat automatisch aan die verwachtingen voldoen, kun je dan nog wel spreken van een (vrije)keuze? Je groeit zeg maar op met een eenzijdig verhaal, van hoe het hoort.

Een kind is zo beinvloedbaar en loyaal aan zijn ouders.
Ieder mens comformeerd toch aan zijn omgeving? (bewust en onbewust)

Is er niet pas echt sprake van een vrije/ eigen keus als je als kind van alle geloven iets mee krijgt (en het niet geloven) en dan op latere leeftijd het kind denkt, ik kies daarvoor. wat in de praktijk heel moeilijk is, omdat je als ouders jouw geloof (waar je ook weer mee bent opgegroeid) niet aan de kant kan zetten? Dus toch aangeleerd gedrag?

Ik hoop niet dat ik hier iemand mee beledig, is echt niet mijn bedoeling. Ik vraag het mij gewoon af.

Verwijderde gebruiker
15 jaar geleden
in: Religie

Koninkrijk van God...is dat een soort roes waar je in beland als je maar diep genoeg focust op "iets"? Krijg ik dan vrede in mij? Hoe werkt dat nou??

Ik ben al een tijd bezig met het geloof en vat het ook serieus op, maar soms is alle gevoel in mij verdwenen en komt het weer over als onzin bij mij. Koninkrijk, vrede, genezing, Jezus, engelen...allemaal prachtig maar hoe kom ik nou in extase van iets dat ik niet zie/hoor/voel? Want het zijn gewoon mijn eigen gevoelens diep in mij lijkt wel.

Verwijderde gebruiker
15 jaar geleden
in: Religie
logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing