Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Op deze pagina vind je alle vragen in de categorie Politiek & Overheid. Vragen over samenleving, verkiezingen en wetgeving vind je in één van de gerelateerde subcategorieën.

Nieuwste vragen

Moet ik naar POrtugal om een NIF nummer als ik daar niemand ken?

Ik ben van plan te emigreren, naar Spanje of naar Portugal daar ben ik nog niet aan uit. De huizenprijzen, de extra kosten, het belastingssysteem enz. worden momenteel tegenover elkaar afgewogen en natuurlijk moet het huis/appartement ook nog worden gevonden.
Maar om dit te kunnen kopen/huren heb ik een NIF nummer nodig. In tegenstelling tot Spanje moest ik hiervoor naar Portugal, maar nu zou het ook online kunnen. Alleen: dat kan ik zelf niet doen, dat moet iemand doen in Portugal.
Ik ken niemand in Portugal, behalve mensen waar ik bij gelogeerd heb ikv Airbnb en dergelijke.
Dus als ik het goed begrijp, moet ik nu toch naar Portugal en kan het niet zelf online aanvragen, ook niet bij de ambassade (dat kan wel voor het Spaanse NIE-nummer)?

Is men verplicht een advocaat te nemen als men aangeklaagd wordt?

Als iemand iets ten laste wordt gelegd en diegene weigert te spreken en ook niet verdedigd wil worden. Kan men tegen de wil van diegene een advocaat voor hem of haar aanstellen die dan het woord gaat voeren? Want als de beklaagde niet wil dat een advocaat het woord voert, hem gaat verdedigen of iets dergelijks, moet men dan de wil van de beklaagde inwilligen?
Het is misschien een gekke vraag maar het is dan ook louter hypothetisch

Kan ik n.a.v dit bericht nog een WOB-verzoek indienen?

Beste leden,

Ik heb begin dit jaar gesproken met de contactpersoon van geplande bouwwerkzaamheden, en na maanden van contact over verbeterpunten e.d, vroeg ik ook wat de beoogde kosten waren voor dit project. (Ik dacht, ik vraag het via desbetreffende i.p.v WOB)

Het antwoord:
"U hebt ons via een app-bericht een vraag gesteld over het beoogde budget voor onderhoudswerkzaamheden aan de Zeven Bosjes.
Dit heb ik voor u onderzocht en kan u bij deze het antwoord geven.
Financiële informatie over dit project kan niet met u worden gedeeld.
De reden hiervoor is dat de aanbestedingsprocedure binnenkort gaat starten en dat delen van deze gegevens nadelig kunnen zijn voor de financiële belangen van de gemeente."

Mijn vraag aan jullie nu is: Volgens mij mag ik alsnog gewoon een WOB-verzoek indienen om deze informatie openbaar te maken, en zijn ze gewoon verplicht dit af te staan?

Verwijderde gebruiker
3 jaar geleden
logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing