Uit de tekst aangetroffen The J Paul getty Museum begrijp ik een en ander zo….
Telemachus is op zoek naar zijn vader Odyseus. Op zijn omzwervingen raakt T onder invloed van de bekoring van de nymph Eucharis . T moet echter een einde maken aan de romance want de plicht om zijn vader te zoeken voor gaat.
Het zinnebeeldige wat de schilder heeft willen uitdrukken, is het liefdevolle begrip. van Eucharis, die dat tracht te verduidelijken door in volle overgave haar gevoelens over te brengen door zich aanhankelijk te vleien tegen T. Zij slaat haar armen om zijn nek en laat haar hoofd rusten tegen /op de schouder van T.
Hij op zijn beurt, rust met de rechter hand op haar dij en met zijn linker hand houdt hij een speer rechtop. Zijn gespierde lichaam, zichtbaar door de openvallende tuniek is in contrast met de lieftalligheid van E. Hiermede duidelijk makend, dat hem nog een zware taak te wachten staat.