Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Op deze pagina vind je alle vragen in de categorie Huren & Vastgoed. Vragen over doe-het-zelf, energie, huishouden, hypotheken, interieur en tuin vind je in één van de gerelateerde subcategorieën.

Nieuwste vragen

Kan ik mijn koopwoning verhuren aan een vriendin en zelf gaan huren met mijn vriend, zodat ik nog steeds mijn hypotheekrente aftrek krijg?

Ik zal mij dan inschrijven op het adres van de koopwoning. Wel heb ik onlangs een contract met de verhuurdersorganisatie van de huurwoning ondertekend met mijn vriend. Lastige situatie....

Toegevoegd na 10 minuten:
Verkopen van mijn woning heeft helaas geen nut omdat het enorm in waarde is gedaald...

Verwijderde gebruiker
12 jaar geleden

Is het mogelijk om een huurwoning (Sociale sector) te behouden in het onderstaande geval?

Een vriendin van mij staat nog niet zo lang ingeschreven voor een huurwoning in de sociale sector.

Zij heeft weer een vriendin die al heel wat jaren staat ingeschreven. Nu is die vriendin zelf ook op zoek naar een huurwoning. Maar slechts tijdelijk, ongeveer een jaar heeft ze die woning nodig. Zij zal vrij snel een woning krijgen.

Nu was haar voorstel om er samen met mijn vriendin te gaan wonen. En als zij dan na een jaar eruit gaat, dat mijn vriendin daar dan kan blijven.

Zou dit kunnen?

Kan ik mijn bonus meenemen in mijn bruto jaar salaris als ik wil gaan huren?

Ik wil graag binnenkort huren in de vrije sector rondom Amsterdam. Mijn salaris zal bestaan uit een vast deel en een variabel deel (bonus).

Op Funda en andere sites zie ik de volgende zin veel voorkomen. "Om voor deze woningen in aanmerking te komen dient u 50 x de huurprijs bruto per jaar te verdienen. Hier mag u uw dertiende maand en vakantiegeld bijrekenen."

Stel ik verdien 30 duizend euro vast en heb daarnaast een variabel salaris van 20 duizend euro mits ik bepaalde doelstellingen haal in het jaar.

Ik ben dus benieuwd of ik mijn bonus mag meetellen of moet ik uitgaan van mijn vaste salaris. Kan ik dus uitgaan van 30 duizend euro of 50 duizend euro?

Alvast bedankt voor jullie hulp.

Verwijderde gebruiker
12 jaar geleden
logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing