Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Op deze pagina vind je alle vragen in de categorie hardware. Vragen over computers en internet in het algemeen vind je in de hoofdcategorie Computers & Internet. Specifieke vragen over besturingssystemen, internet, programmeren, sociale media, software, virussen, phishing en malware vind je in één van de gerelateerde subcategorieën.

Nieuwste vragen

Is het mogenlijk om een sata 600 poort te splitsen? Zie extra uitleg

Ik heb 1 sata 600 poort op mijn moederbord en 2x sata 300. Ik heb momenteel een HDD aangesloten op deze sata 600. Nu ben ik misschien van plan om een SSD te kopen. Nu wil ik deze op een sata 600 poort zetten zodat ik de volledige snelheid eruit wil halen. Maar de gewone HDD wil ik ook op de sata 600 houden.
Is er een mogenlijkheid dat ik die sata 600 opsplits in 2 sata 600 poorten? Of moet ik een geheel nieuw moederbord kopen?
Bij voorbaat dank.

Toegevoegd na 4 minuten:
2x sata 300 moet 5 keer zijn. Maar dit is denk ik niet veel uit.

Verwijderde gebruiker
13 jaar geleden
in: Hardware

Ik kan geen dvd-tje afspelen op mijn laptop met driver Slimtype A DS8A8SH, hoe los ik dit op?

Op een dag wilde ik gewoon gamen, daar had ik het Cd-tje voor nodig, maar hij zei dat er geen cd/dvd inzat, terwijl er toch duidelijk een cd-tje in zat. Mijn dvd-driver is een Slimtype A DS8A8SH en als ik er b.v een dvd in stop op een spelletje, zegt íe dat er niks in zit. Ik ben dit gaat uitzoeken (Configuratiescherm->Hardware en Geluiden->Apparaatbeheer->Slimtype A DS8A8SH->EIgenschappen) en uiteindelijk zei mijn laptop dat dat hij de driver niet kan starten omdat de configuratiegegevens in het register onvolledig of beschadigd zijn. Ik heb ook al geprobeerd om het stuurprogramma bij te werken, maar er is dus geen nieuwere versie. Ik heb Windows 8 Pro en een ASUS A55V Series met Intel Core i7 3610Cm 2.3 GHz en mijn ODD is DVD Sup.MTI.

Verwijderde gebruiker
13 jaar geleden
in: Hardware

Hoe krijg ik mijn externe harde schijf weer werkend?

Verleden jaar heb ik een externe harde schijf van Toshiba gekocht met 1 TB opslagcapaciteit. Nadat ik hem verschillende malen (zonder problemen) op de laptop, dekstop en tv heb gebruikt, heb ik hem even niet meer nodig had. Gisteren avond wilde ik hem weer gebruiken maar ik kwam erachter dat mijn laptop hem niet meer kon vinden, net als de pc, onder "apparaten en printers" staat hij nog wel aangegeven als "external usb 3.0" maar ik kan er niks mee.
Kortom, hoe zorg ik ervoor dat ik hem weer in "mijn computer" zie en kan gebruiken?

Verwijderde gebruiker
13 jaar geleden
in: Hardware
logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing